Dobruška - Ligové soutěže v národní házené zakončily svůj podzimní program dvoukolem. Ženy Sokola Dobruška porazily úřadujícího mistra z Chomutova a nadále vévodí prvoligové tabulce. Muži se díky dvěma vítězstvím posunuli v tabulce na sedmé místo. Druholigové béčko je po podzimu na předposlední pozici. První liga žen i mužů vyvrcholí o víkendu, kdy je na programu předehrávané jarní 16. kolo. Ženy hrají v Hlinsku, muži v Brně.

I. liga - ženy

10. KOLO: Sokol Dobruška – TJ Šroubárna Žatec 29:19 (11:9). Domácí hráčky začaly utkání ve vlažnějším tempu a trápily se hlavně v útoku. Patnáct minut první části bylo vyrovnaných, ale do přestávky šly přece jenom do vedení. Ve druhém poločase Dobruška zlepšila ofenzivu, podařilo se jí zvýšit náskok a bezpečně zvítězit.

Fakta – branky Dobrušky: P. Laštovičková 13, A. Henclová 10, Valíčková 5, Kadeřávková 1. Rozhodčí Paško z Ostravy, diváků 80, hráno bez karet a pokutových hodů.

11. KOLO: Sokol Dobruška – SK Chomutov NH 28:21 (15:7).
Utkání s loňským mistrem se vyznačovalo tvrdou hrou obran obou družstev. Dobruška si vypracovala vedení hned od začátku a už do poločasu měla rozhodující náskok. Ve druhé části bylo utkání vyrovnanější a hostující hráčky se snažily snížit skóre. Dobruška si ale zasloužené vítězství pohlídala.

Fakta – branky Dobrušky: P. Laštovičková 16, Valíčková 5, A. Henclová 5, N. Henclová 2. Rozhodčí Gorpiel z Ostravy, 100 diváků, hráno bez karet, pokutové hody 1/0:2/2.

Sestava Dobrušky: Kosinová, Kubcová – Štěpánová, D. Peřinová, Prátová, Kopecká, Klučáková, Martinková - P. Laštovičková, A. Henclová, Valíčková, N. Henclová, Kadeřávková, Lenka Králíčková. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský.

Další výsledky – 10. kolo: Božkov – Bakov 9:6 (4:1), Tymákov – Hlinsko 20:25 (11:12), Krčín – Chomutov 18:12 (12:6), Rokytnice – Přeštice 13:16 (5:11), Studénka – Blovice 10:9 (4:3).

11. kolo: Božkov – Hlinsko 11:13 (3:8), Tymákov – Bakov 29:15 (15:5), Krčín – Žatec 24:15 (13:7), Rokytnice – Blovice 20:15 (13:7), Studénka – Přeštice 13:14 (9:9).

I. liga - muži

10. KOLO: Sokol Dobruška – TJ Sokol Nezvěstice 24:13 (12:7). Domácí měli dobrý vstup do utkání, v 10. min. vedli 4:1 a do přestávky 12:7. Ve druhé části Dobruška soupeře ze dna prvoligové tabulky jasně přehrála. Po dobré hře v obraně i v útoku zaslouženě získala dva body.

Fakta – branky Dobrušky: Ulrych 9, Martin Černý 7, Josef Tomáš 5, T. Lenfeld 3. Rozhodčí Paško z Ostravy, 80 diváků, pokutové hody 0:1/1, hráno bez karet.

11. KOLO: Sokol Dobruška – TJ Příchovice 18:11 (13:6). Zápas rozdílných poločasů. První půli Dobruška odehrála tak, jak se od ní očekávalo. Útočníci se prosazovali do střeleckých pozic a dávali branky, obrana pokryla nejlepšího střelce hostí. Po přestávce se hra útoku změnila k nepoznání a hráči se dopustili velkého množství chyb. Naštěstí obrana pokračovala v dobrém výkonu, a tak díky náskoku z první části hry Dobruška zvítězila.

Fakta – branky Dobrušky: Josef Tomáš 7, Ulrych 6, Martin Černý 4, T. Lenfeld 1. Rozhodčí Gorpiel z Ostravy, diváků 100, pokutové hody 0:1/1, hráno bez karet.

Sestava Dobrušky: Urban, Malošík - Netík, Jan Tomáš, Moravec, A. Lenfeld - Josef Tomáš, Ulrych, Martin Černý, T. Lenfeld, Š. Hampl. Trenér: Jelen.
Další výsledky – 10. kolo: Čakovice – Opatovice 17:18 (6:9), Plzeň-Újezd – Brno 26:16 (10:5), Krčín – Příchovice 19:15 (13:9), Stará Ves – Přeštice 25:18 (13:10), Svinov – Nýřany 29:17 (17:9).

11. kolo: Čakovice – Brno 19:21 (9:16), Plzeň-Újezd – Opatovice 34:25 (21:15), Krčín – Nezvěstice 21:11 (10:5), Stará Ves – Nýřany 18:20 (15:8), Svinov – Přeštice 29:16 ( 15:8).

II. liga - muži

10. KOLO: Sokol Dobruška B – Draken Brno 21:17 (12:10). Překvapivé vítězství Dobrušky nad třetím celkem tabulky. Po vyrovnaném úvodu se domácí družstvo dostalo do vedení (poločas 12:10). Po přestávce za stavu 14:11 se skoro dvacet minut diváci nedočkali žádné branky. Dobrušský útok ztrácel míče nepřesnou střelbou a přihrávkami. V brance naštěstí držel svoje mužstvo gólman Novotný. V závěru si domácí vítězství ještě pojistili a zaslouženě zvítězili.

Fakta – branky Dobrušky: Jan Morávek 10, Bašek 6, Jakub Tomáš 5. Rozhodčí Přikryl z Rokytnice u Př., 80 diváků, ŽK 0:1, ČK 1:0, pokutové hody 1/0:1/1.

11. KOLO: Sokol Dobruška B – TJ Pustějov 15:20 (8:9).
V neděli jako kdyby nastoupilo úplně jiné družstvo. V 10. min. prohrávala Dobruška 1:4, v 17.min. dokonce 2:7. Výpadek útoku se podařilo dohnat na 8:8 (poločas 8:9). Po přestávce se několikrát podařilo domácím dotáhnout jednobrankový náskok soupeře. Další výpadek útoku, který 15 minut nedokázal vsítit žádnou branku, však znamenal konec nadějím na bodový zisk.

Fakta – branky Dobrušky: Josef Morávek 7, Jan Morávek 4, Jakub Tomáš 3, Bašek 1. Rozhodčí Přikryl z Rokytnice u Př., diváků 80, ŽK 1:0, ČK 1:0, pokutové hody 3/3:3/2.

Sestava Dobrušky: S. Novotný – Holada, A. Lenfeld, Petr, Ledvinka – Bašek, Jakub Tomáš, Jan Morávek, Josef Morávek, Jan Verner. Trenéři: Holada, Šolín.

Další výsledky – 10. kolo: Podhorní Újezd – Pustějov 20:14 (8:8), Vítkovice – MS Brno 17:14 (6:7), Albrechtičky – Jihlava 13:13 (5:6), Rokytnice – Veselí 21:17 (9:6), Studénka – Vracov 25:15 (14:5).

11. kolo: Podhorní Újezd – Draken 17:16 (7:7), Vítkovice – Jihlava 22:15 (10:6), Albrechtičky – MS Brno 21:16 (10:6), Rokytnice – Vracov 27:24 (14:10), Studénka – Veselí 19:16 (10:8).

 1. Studénka 10 0 1 237:177 20
2. Rokytnice 9 1 1 223:195 19
3. Draken Brno 7 0 4 222:193 14
4. Vítkovice 7 0 4 201:181 14
5. Veselí n. M. 6 0 5 202:197 12
6. Jihlava 4 2 5 188:179 10
7. Podhorní Újezd 4 2 5 211:211 10
8. KNH MS Brno 4 1 6 198:211 9