Východočeská basketbalová liga mužů a žen měla na programu další kolo. Trojice týmů z našeho okresu byla stoprocentně úspěšná. Hráči Týniště nad Orlicí drží i po devátém kolo neporazitelnost a suverénně vévodí své soutěži.

Východočeská liga mužů

9. KOLO: SK Týniště nad Orlicí - TJ Svitavy C 84:69 (22:10, 43:32, 66:49). Body: Borovec Ondřej 19, Machút Michal 18, Březina Miroslav 17, Růžička Martin 11, Patočka Tomáš 9, Hanzlík Michal 4, Ducháč Vojtěch 2, Jandl Drahomír 2, Kodet Aleš 2 - Sobola Petr 18, Sabol Dušan 16, Svoboda Michal 15, Kačenga Jakub 6, Kredvík Jakub 6, Kredvík Tomáš 5, Harašta Lukáš 2, Alexa Milan 1, Šišmiš Ondřej 0. Trojky: 5:9. TH: 19/13:8/4. Chyby: 14:13. Rozhodčí: Potoček František, Tejchman Martin.

Spartak Rychnov nad Kněžnou - SKB Česká Třebová 89:56 (20:15, 49:25, 64:37).
Body: Hemr Ondřej 22, Čermák Petr 21, Pantůček Jan 13, Zbořil Jan 10, Beran Marek 8, Tomas Jiří 6, Diblík Josef 5, Hemr Vít 2, Doležel Michal 2, Felix Václav 0, Čížek Dominik 0 – Dylowicz Mikuláš 13, Machalík Stanislav 12, Kopecký Martin 8, Andrle Martin 7, Hotmar Michal 4, Krejčí Jakub 3, Severa Jiří 3, Chadima Marek 2, Peterka Pavel 0, Strouhal Jan 0. Trojky: 7:3. TH: 14/8:25/13. Rozhodčí: Pumr Milan, Stojan Aleš.

Další výsledky: TJ Dvůr Králové nad Labem - Sokol Nová Paka 77:84 (14:19, 32:40, 58:54), TJ Jiskra Hořice - TJ Turnov 79:63 (23:8, 47:29, 64:44), BVK Holice v Čechách - TJ Tesla Pardubice B 58:66 (19:15, 32:30, 50:49), Sokol Vysoké Mýto - BK Přelouč 59:74 (8:2, 27:34, 50:55).

10. KOLO: SK Týniště nad Orlicí - SKB Česká Třebová 93:77 (22:22, 51:40, 71:60).
Body: Březina Miroslav 23, Růžička Martin 19, Borovec Ondřej 15, Machút Michal 15, Hanzlík Michal 7, Ducháč Vojtěch 6, Patočka Tomáš 5, Kodet Aleš 2, Rokl Jiří 1, Jandl Drahomír 0 - Andrle Martin 28, Kopecký Martin 22, Gult Jiří 6, Krejčí Jakub 6, Machalík Stanislav 6, Dylowicz Mikuláš 5, Severa Jiří 3, Peterka Pavel 1, Hotmar Michal 0. Trojky: 4:9. TH: 28/15:18/12. Chyby: 18:0. Rozhodčí: Tejchman Martin, Potoček František.

Spartak Rychnov nad Kněžnou - TJ Svitavy C 69:60 (17:14, 34:28, 48:43)
. Body: Hemr Ondřej 30, Beran Marek 9, Čermák Petr 8, Pantůček Jan 8, Hemr Vít 6, Diblík Josef 4, Čížek Dominik 2, Tomas Jiří 2, Felix Václav 0 – Kačenga Jakub 13, Sabol Dušan 13, Svoboda Michal 13, Kredvík Tomáš 10, Špaček Martin 7, Kredvík Jakub 2, Tomšíček Jiří 2, Alexa Milan 0, Šišmiš Ondřej 0. Trojky: 0:3. TH: 12/5:6/3. Chyby: 11:15. Rozhodčí: Stojan Aleš, Pumr Milan.

Další výsledky:
TJ Dvůr Králové nad Labem - TJ Turnov 67:73 (24:19, 40:29, 58:52), TJ Jiskra Hořice - Sokol Nová Paka 63:78 (14:26, 33:37, 51:53), Spartak Choceň - BK Přelouč 82:70 (13:14, 29:31, 51:51).

 1. SK Týniště n. O. 9 0 765:642 18
2. Sokol Nová Paka 7 2 711:653 16
3. BK Přelouč 6 2 625:505 14
 4. Spartak Rychnov 5 4 659:598 14
5. TJ Dvůr Králové 4 5 679:659 13
6. Sokol Vysoké Mýto 4 5 619:661 13
7. TJ Turnov 4 5 555:633 13
8. Spartak Choceň 3 6 561:637 12
9. BVK Holice 3 5 565:551 11
10. TJ Svitavy C 3 5 553:566 11
11. TJ Tesla Pard. B 3 5 507:560 11
12. TJ Jiskra Hořice 2 7 639:708 11
13. SKB Č. Třebová 3 5 530:595 11

Východočeská liga žen

6. KOLO: SŠB Pardubice - SK Týniště nad Orlicí 46:75 (7:21, 21:43, 29:55). Body: Janecká Karolína 10, Marešová Barbora 8, Svobodová Monika 8, Foretová Alena 6, Novotná Markéta 6, Drozenová Miroslava 5, Voráčková Jana 3, Horáčková Pavlína 0, Jarošová Lenka 0, Rousková Petra 0 - Novotná Kateřina 23, Benčíková Michaela 17, Krejčí Klára 10, Száková Michaela 8, Vejražková Ondřejka 8, Pazderníková Lucie 5, Nosková Kateřina 4. Trojky: 1:1. TH: 12/7:13/6. Chyby: 15:13. Rozhodčí: Dočkal Petr, Truneček Petr.

Další výsledky: TJ Jeka Pardubičky - Sokol Hradec Králové B 57:113 (10:28, 22:55, 39:88), BSK TJ Jičín B - BK Loko Trutnov B 42:71 (6:21, 17:35, 32:51), TJ Jiskra Hořice - Sokol Nová Paka 42:72 (11:17, 19:24, 29:47), TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 51:68 (9:20, 27:32, 37:51), BK Přelouč - BK Studánka Pardubice C 54:48 (14:10, 30:24, 44:39).

7. KOLO: TJ Jeka Pardubičky - SK Týniště nad Orlicí 69:77 (22:19, 30:42, 45:62).
Body Týniště n. O.: Száková Michaela 33, Novotná Kateřina 16, Krejčí Klára 9, Nosková Kateřina 8, Vejražková Ondřejka 7, Pazderníková Lucie 4. Rozhodčí: Benčíková Michaela, Štursová Lenka.

Další výsledky:
BSK TJ Jičín B - Sokol Nová Paka 50:97 (13:30, 20:50, 36:72), TJ Jiskra Havlíčkův Brod - BK Studánka Pardubice C 57:55 (17:12, 33:24, 45:44), BK Přelouč - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 42:33 (11:9, 28:23, 30:27), SŠB Pardubice - Sokol Hradec Králové B 60:81 (10:16, 22:38, 43:59). (dr, vf)

 1. Sokol Nová Paka 7 0 591:358 14
2. Sokol Hradec B 6 1 688:373 13
 3. SK Týniště n. O. 6 1 555:391 13
4. TJ Jiskra Ústí n. O. 4 3 415:421 11
5. BK Přelouč 4 3 386:422 11
6. BK Loko Trutnov B 4 2 437:290 10
7. BSK TJ Jičín B 2 5 393:467 9
8. BK Studánka C 2 5 335:465 9
9. TJ Jiskra H. Brod 2 5 360:551 9
10. TJ Jeka Pardubičky 2 5 381:591 9
11. SŠB Pardubice 1 6 339:482 8
12. TJ Jiskra Hořice 1 5 285:354 7