Díky tomu, že s tímto závodem bylo spojeno i měření sil středisek motocyklového sportu, byl startovní rošt zcela zaplněn, když se přihlásila dvacítka tříčlenných týmů.
Reprezentace našeho kraje rozhodně ostudu neudělala. Tým ve složení Tomáš Povolný (MX2), Vítězslav Marek (MX1) a Jiří Hendrych (MX3) vybojoval druhé místo!
Do závodu se přihlásilo celkem dvacet družstev, z toho bylo jedenáct družstev krajských. Kvalifikaci vyhrál Osička MX team a naši jezdci obsadili desáté místo, v krajích třetí. Nejlépe si vedl Jiří Hendrych, který vybojoval osmé místo. Vítězslav Marek byl devátý a čtrnácté místo Tomáše Povolného se škrtalo.

MX1 + MX2: První finálovou jízdu opanoval Martin Michek, před Filipem Neugebauerem. Východočech Jiří Hendrych byl klasifikován na 17. místě, jeho týmový kolega Tomáš Povolný dvacátý.

MX2 + MX3: Ve druhé finálové jízdě se jezdci tříd MX2 střetli s jezdci třídy MX3. Zvítězil Filip Neugebauer, před Petrem Smítkou. Za Východočechy se blýskl skvělým výkonem Vítězslav Marek, který projel cílem na desátém místě! Tomáš Povolný se po špatném startu dokázal propracovat pouze na 24. místo.

MX3 + MX1: Závěrečná jízda přinesla rozuzlení celého závodu. Z vítězství se sice radoval Martin Michek, na druhém místě dojel Jiří Čepelák, který už mohl slavit zisk titulu. Opět výborně zajeli oba jezdci z východních Čech. V prvních kolech byli dokonce na pátém a šestém místě. Na jedenáctém místě protkl cílovou pásku Vítězslav Marek a hned za ním dvanáctý Jiří Hendrych.

Po sečtení všech výsledků se mistry republiky stali jezdci Osička MX teamu (Neugebauer, Čepelák Smítka), před Orion-RS Petrol racing teamem (Smola, Michek, Bartoš).
V hodnocení krajů zvítězil domácí západočeský tým SMS Nepomuk ve složení Stanislav Svoboda, Pavel Urban a Jan Polívka. Východočeský tým SMS Pardubice (Povolný, Marek, Hendrych – manažer Jan Špaček) skončili s tříbodovou ztrátou na místě druhém!

Kompletní výsledky najdete na: http://www.czechmx.cz/ component/result/?Itemid=336.