Bylo to již šesté vítězství v řadě jičínského triatlonisty na tomto populárním triatlonu.
Mezi ženami vyhrála Dana Hyláková z Vyškova časem 1:55:01,7.
Tento horský závod je zařazen do série triatlonů a duatlonů Pardubického kraje a obsahuje následující distance: 500 metrů plavání – 35,5 km cyklistika – 5,8 km běh. Na startu tohoto horského triatlonu, který se rovněž nazývá český Kitzbühel, se sešlo 120 závodníků a závodnic.
„Předešlých pět ročníků jsem dokázal ovládnout, takže cíl byl jasný. Za největší konkurenty jsem považoval Tomáše Kořínka, Honzu Vodehnala a mladého Pavla Petráska," to byla slova Petra Soukupa před startem.
Plavání v Pastvinské přehradě nepřineslo nic dramatického a Petr Soukup bez problémů vylezl z vody společně s Tomášem Kořínkem, když za sebou nechali se ztrátou dvaceti sekund ostatní favority.
Cyklistická trať se startem 480 m n. m. a cílem 780 m n. m. je značně zvlněná a triatlonisté museli překonat celkem čtyři stoupání. Pod první kopec, který byl situován čtyři kilometry od startu, dojela nejlepší plavecká dvojice osamocena na špici. Vedoucím dvěma závodníkům se však nepodařilo navýšit náskok, a naopak hned na začátku stoupání byli dostiženi dvojicí Petrásek – Vodehnal. Čtyřčlenná skupina začala svádět taktický souboj. Nikdo se nechtěl na špici dlouho zdržovat a všichni šetřili co nejvíce sil na závěrečný běh.
„Papírově jsem patřil k nejsilnějším běžcům, ale mladý Petrásek mě již letos porazil, takže jsem nic nechtěl ponechat náhodě. Proto v nejprudší pasáži stoupání, dva kilometry před cílem cyklistické části, který byl v centru Ski Říčky, jsem se odpoutal od skupinky pronásledovatelů a makal co nejrychleji do druhého depa. Nakonec jsem si přivezl komfortních třicet sekund náskoku na své pronásledovatele," popsal Petr Soukup svoji taktiku ze závěrečné části cyklistické trasy.
Na všechny účastníky pak čekala zvlněná trať běžecké části bez rovinaté pasáže. Nelehký a složitý terén, kde se jenom těžko hledá možnost oddechu, Petru Soukupovi sedí. S náskokem před ostatními běžci si hlídal pouze svou pozici, aniž by si musel sáhnout na dno svých sil. Celkem v poklidu doběhl s více než minutovým náskokem v nejlepším čase před druhým Pavlem Pavláskem. Domů si tak odvezl již šestý cenný titul z Říčkovského Golemu.
Zajímavý byl souboj o třetí místo, kde se nakonec ukázal jako větší bojovník Jan Vodehnal, když v závěru porazil mladšího Tomáše Kořínka o více jak patnáct sekund.
„Nyní mě čeká další obhajoba loňského prvenství na silničním triatlonu v Hostěnicích, kde se pravidelně setkávám se svým trenérem, kolegou a kamarádem Rudolfem Coganem," nastínil Petr Soukup svůj další start.
Výsledky: 1. Petr Soukup 1:27:24,7 (plavání: 6:54,3, kolo: 1:06,6, běh: 20:23,8 ), 2. Pavel Petrásek 1:28:46,7, 3. Jan Vodehnal 1:31:06,9, 4. Tomáš Kořínek 1:31:22,2, 5.