Letošní sezona v trialu se přehoupla do své druhé poloviny. Po čtyřech závodech mistrovství České republiky je osminásobný šampion ze Skuhrova nad Bělou, Martin Křoustek, suverénně na prvním místě v elitní kategorii. Jeho nadvládu dokládá fakt, že ani v jedné z dosavadních osmi jízd nenašel přemožitele.

Průběžné pořadí MČR v kategorii Elite po 4. závodě: 1. Martin Křoustek (Top Trial Repsol team – stroj Beta) 120 bodů, 2. Jiří Svoboda (Svofe Trial team – Beta) 102, 3. Jiří Fikejz (Befisport team – Sherco) 90.

O tomto víkendu se nejlepší český trialový jezdec zúčastnil dalšího dílu ze seriálu ME a MS v italském Foppolu a 7. srpna se v Kyselce uskuteční 5. podnik mistrovství České republiky.

Z našeho regionu jezdí trial ještě dva jezdci, tentokrát z Doudleb nad Orlicí, kteří se letos rozhodli závodit v seriálu mezinárodního mistrovství Slovenska. Osmašedesátiletý Karel Veyr, nejstarší jezdec ve střední Evropě, člen Sokola Doudleby, vede svou volnou kategorii s náskokem devíti bodů. Jeho kolega z týmu Jast Trial team, Stanislav Píro, je zatím na průběžné čtvrté pozici.

Doposud posledním závodem mistrovství Slovenska byl pátý díl z celkových osmi, který se jel v Kysaku u Košic, kde oba jezdci bodovali. Karel Veyr, jezdící na stroji Beta, si připsal do celkového hodnocení 34 bodů za dvě druhá místa a Stanislav Píro, taktéž na motorce značky Beta, získal bodů 19. Tato trať patřila k těm obtížnějším.

Výsledky Kysak – 1. den: 1. Milan Gurín (Slovensko) 8 trestných bodů, 2. Karel Veyr 9, … 8. Stanislav Píro 61. 2. den: 1. Andrzej Luberda (Polsko) 12, 2. Karel Veyr 24, … 7. Stanislav Píro 89.Seriál mezinárodního mistrovství Slovenska se skládá z osmi podniků, z čehož tři jsou na území pořádající země, dvakrát se jede v Maďarsku a jednou mohou soutěžící absolvovat závody v České republice, Rakousku a Polsku. Šampionát má jednu podmínku a tou je povinná účast jezdců na jednom z podniků konaných na Slovensku. Na první start v maďarské Szazhalombattě nastoupilo 40 jezdců a v současnosti je jich klasifikováno 13.

Průběžné pořadí po 5. závodě: 1. Karel Veyr 162 bodů, 2. Peter Ofúkaný (Slovensko – stroj Fantic) 153, 3. Šimon Sordyl (Slovensko – Shupa) 123, 4. Stanislav Píro 84.

Šestý díl se bude konat v rakouském Lunz am See 31. července až 1. srpna.