V kategorii Hoby úspěšně bojuje o mistrovské body trojice jezdců Jast Trial Teamu z Doudleb nad Orlicí. Druhé místo v průběžném pořadí patří Karlu Veyrovi, který nasbíral 106 bodů a na prvního Milana Rásochu má šestibodovou ztrátu. Osmašedesátiletý trialový nestor během tří podniků v Kramolíně, Mořině a Ouběnicích vystoupil pětkrát na stupně vítězů (3x první, 1x druhý a třetí), jednou obsadil čtvrté místo. „Naše kategorie je nesmírně těžká a vyrovnaná. Konkurence je kvalitní a jedině bezchybný a koncentrovaný výkon je zárukou účasti na bedně,“ řekl Karel Veyr.

Sedmačtyřicet bodů nasbíral nový člen týmu Vladimír Havelka, jemuž v průběžném pořadí patří šesté místo. Osmý je Stanislav Píro, který si dosud vyjel 36 bodů.

Druhá polovina MČR odstartuje 16. a 17. července v Bochově, v srpnu se pojede v Kyselce a šampionát vyvrcholí v září v Ostrově u Sokolova.

Evropská zkušenost

Karel Veyr se v letošním roce rovněž účastní mistrovství Evropy nad 40 let. V úvodním podniku v italském Civita Castelana nedaleko Říma obsadil čtvrté místo, v Německu se mu již tolik nedařilo a skončil třináctý. Další dva závody ve Španělsku a Andoře vynechal, ale v průběžném pořadí mu se ziskem 16 bodů patří čtvrtá příčka.

„Evropský šampionát je nesmírně náročný. Tratě jsou těžké, stavěné pro jezdce, kteří v minulosti jezdili mistrovství Evropy či světa,“ sdělil Veyr. Do konce šampionátu zbývají dva závody: tento víkend v Itálii a finále v Tanvaldu. „Teoretická šance na zisk bronzu stále existuje, uvidíme jaká konkurence se na závěrečné podniky sjede,“ uzavřel Karel Veyr. (dr)