O víkendu se v olešnickém Skiareálu uskuteční druhý podnik seriálu Světového poháru v travním lyžování – Grasski World 2011.

Do Orlických hor míří padesátka závodníků ze šesti zemí. „Přihlášeni jsou lyžaři z Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Slovenska a České republiky. Naše reprezentace, která bude patřit k nejpočetnějším, se představí v nejsilnějším složení,“ sdělil Pavel Ivánek, předseda organizačního výboru. Vedle obhájce celkového pohárového prvenství Jana Němce se představí v domácím prostředí další závodníci z LK-Skiareálu Olešnice Michael Pohl, Eva Fabiánová a Adéla Kettnerová.

Organizátoři se obávají pouze nepříznivého počasí, které by mohlo narušit program víkendových závodů. „Počasí v Olešnici nám v minulých letech příliš nepřálo. Doufám, že o víkendu nebude pršet a diváci si přijdou na své. Účast závodníků ze světové špičky je toho zárukou,“ věří Pavel Ivánek.

Světový pohár v travním lyžování odstartoval prvním závodem ve švýcarském Marbacheggu. Superobří slalom se stal kořistí českých reprezentantů. Za vítězným Janem Němcem skončil druhý Ital Edoardio Frau a třetí Švýcar Stefan Portmann. Mezi ženami byla nejrychlejší Zuzana Gardavská, která za sebou nechala Rakušanku Ingrid Hirschhoferovou a Švýcarku Biancu Lenzovou.

Časový program Grasski World

Pátek 1. července
15.00 – 19.00: oficiální trénink.

Sobota 2. července
11.00: 1. kolo superkombinace – Super–G;
15.30: 2. kolo superkombinace – slalom.

Neděle 3. července
10.30: 1. kolo slalomu;
13.30: 2. kolo slalomu.