Studená fronta přinesla v minulých dnech do celé Evropy velmi chladné počasí s množstvím srážek. Pořadatelé slavného etapového silničního závodu Giro d´Italia museli kvůli sněhu dokonce zrušit páteční horskou etapu. Ovšem hřebenům Orlických hor se v sobotním dopoledni naštěstí sněhové přeháňky vyhnuly, takže závod mohl proběhnout.

Na start časovky se postavilo celkem 81 závodníků všech věkových kategorií, z toho 21 žáků a žákyň, kteří měli svoji trať zkrácenou tak, aby odpovídala jejich věku. Mladší žáci měli cíl v Klečkově, ti starší pak na křižovatce „Tři lotři" (odbočka na Uhřínov). O to, že žákovská kategorie byla nejpočetněji obsazená, se přičinila výprava běžeckého oddílu SKI Skuhrov, a to v rámci zpestření svého tréninku.

Chladné počasí, kdy se teplota v cíli pohybovala kolem pěti stupňů, kupodivu nezabránilo řadě závodníků vylepšit si svá osobní maxima. Neodolal ani traťový rekord Martina Splítka z roku 2009 (37:50). Překonala ho dokonce trojice závodníků v pořadí Lukáš Čáp (HSK Cycling Team), Zdeněk Bartoš (I-Trenink) a Roman Palguta (Cyklo Tony). Nový traťový rekord Lukáše Čápa má nyní hodnotu 37:29.

Pokud jsou mezi čtenáři tací, kteří by se chtěli s tímto výkonem alespoň neoficiálně poměřit, tak start časovky je v Kvasinách před hasičskou zbrojnicí a cíl pak na okraji osady Luisino Údolí (křižovatka s lesní cestou při výjezdu z lesa), oboje vyznačeno bílou čárou.
Kompletní výsledky najdete na: http://triclub.dobruska.cz.