Přebor východních Čech SMS Pardubice v motokrosu pokračoval předposledním desátým podnikem v Poběžovické kotlině. Regionálnímu SMX – Bonmoto.cz Racing teamu se dařilo na výbornou. Tomáš Povolný dokázal poprvé v letošní sezoně zvítězit v prestižní třídě MX2. Smolný závod má za sebou Ondřej Šesták, který si po pádu ve druhé jízdě značně zkomplikoval cestu za vítězstvím ve třídě Hobby MX2.

MX2: Startovní listina  prestižní třídy čítala 23 jezdců a Tomáš Povolný dokázal vystoupit na stupínek nejvyšší.  I když po první jízdě to tak jednoznačně nevypadalo, cílem projel na šestém místě. Za to druhá jízda byla o poznání úspěšnější a po vynikajícím výkonu zaslouženě letos poprvé zvítězil! V průběžném pořadí se drží na čtvrtém místě na dostřel týmového kolegy Tomáše Borovičky, který je třetí. Tomu se holický závod moc nepovedl. V první jízdě po nepovedeném startu dojel devátý. V jízdě druhé si polepšil a skončil sedmý.

Hobby MX2: Ondřej Šesták v Holicích pokračoval v boji o celkové vítězství v seriálu. V první jízdě dokázal vybojovat čtvrté místo. V jízdě druhé měl velkou smůlu, z pátého místa měl nepříjemný pád a s vypětím všech sil dokončil jízdu na dvanáctém místě. V průběžném pořadí si zkomplikoval cestu za vítězstvím, před posledním závodem má šestnáctibodovou ztrátu na vedoucího Dostála. Dobrý výkon předvedl Pavel Šmahel, který si z Holic přivezl celkem 10 bodů a v průběžném pořadí se posunul na 18. místo.

Veterán: Miloš Buřival s přehledem zvítězil v první jízdě a druhou po pádu dokončil na sedmém místě. V celkovém hodnocení mu to stačilo na třetí místo. Petr Mach z Bohdašína vybojoval dvě pátá místa a v průběžném pořadí si upevnil třetí příčku,

„Závod v Holicích se povedl, vítězství Tomáše Povolného udělalo velkou radost mě i celému týmu. Čeká nás ještě poslední závod v Rosicích a věřím, že i po něm budeme slavit úspěch," sdělil spokojený manažer týmu Jan Špaček.

Tomáš Povolný při závodu v Holicích