Po úspěchu mladších juniorů Tigers, kteří obsadili 2. místo na Mistrovství ČR ml. juniorů, se softbalový klub Kostelec Tigers dočkal dalšího velkého úspěchu.
Na hřišti Pod strání v Kostelci nad Orlicí se konala kvalifikace o II. ligu mužů. Turnaje se zúčastnilo celkem šest týmů, právo postupu měly jen první dva. Východní Čechy byly zastoupeny hned dvěma družstvy, která skončila na prvních dvou místech v oblastním přeboru. Z prvního místa postoupil do kvalifikace tým Tigers a z druhého další družstvo z Kostelce, tým Klackařů.
Domácí Tigers nastoupili v prvním zápase proti Canaries Praha, kteří sestupují ze II. ligy, patřili proto k favoritům turnaje. Svoji roli v kvalifikaci nakonec potvrdili prvním místem, když prohráli pouze jediný zápas, a to s domácími Klackaři. Tygrům vůbec nevyšel začátek zápasu, po několika chybách už v první směně prohrávali 6 : 0, po třetí směně už byl stav 9:1. Trenér Petr Novotný se proto rozhodl tento zápas vypustit, aby ušetřil své lepší nadhazovače do dalších bojů. Zápas skončil výsledkem 14 : 1 pro Canaries Praha.
V dalším střetnutí se potkali Tigers s družstvem Liberce, v něm se tygři konečně dokázali prosadit a svého soupeře rozdrtili výbornou hrou na pálce 14 : 2. Dva velmi krásné odpaly – homeruny – předvedli hráči T. Uhnavý a P. Vinduška.
Třetím sobotním soupeřem domácích tygrů bylo družstvo Brna. Jak se později ukázalo, byl právě tento zápas rozhodujícím v dalších bojích o postup do II. ligy. Tigers se v zápase ujali vedení, ale soupeři se v polovině zápasu podařil obrat a skóre bylo 6:4 pro Brno. Už to vypadalo pro domácí velmi špatně, ale v konci zápasu se tygři probudili na pálce a závěrečným útokem zdolali soupeře 8:6.
Klackaři ve všech třech sobotních zápasech prohráli a ztratili tím možnost postupu. V neděli stačilo Tigers už jen jedno vítězství, které by zaručovalo postup. V prvním nedělním mohlo rozhodnout divácky jistě zajímavé derby domácích týmů. Klackaři v tomto zápase měli výhodu dohrávky a do zápasu nastoupili naprosto uvolněně, protože jim už o nic nešlo. Zato tygři při vědomí toho, že už jim stačí pouze jediné vítězství, byli velmi nervózní a to jim výrazně svazovalo ruce. Ačkoliv Tigers vedli 3:0, nakonec se museli smířit s porážkou 4:7.
Teprve poslední zápas měl rozhodnout, zda se domácím tigrům podaří do II. ligy postoupit, či nikoliv. Čekalo je mladé družstvo Hladových hrochů ze Sezimova Ústí, kde působí působí tři velmi šikovní juniorští reprezentanti. Soupeři měli velmi kvalitní nadhoz a kvalitní pálkaře. Byl to pátý zápas ve dvou dnech, proto se také očekával divoký výsledek. V zápase se třikrát přehoupl výsledek z jedné strany na druhou. Štěstí se nakonec přiklonilo k domácím tygrům, kteří divoký a dramatický zápas vyhráli 14:11. K nejlepším hráčům domácích patřili oba nadhazovači Tomáš Hlaváček a Ladislav Honzejk, kteří soupeřům neumožnili více bodů. V útoku patřil k těm nejlepším reprezentant a mladá naděje Tomáš Uhnavý.
Tigers tak ze druhého místa v turnaji postupují do II. ligy mužů.