Výsledky Rallye
Český Krumlov
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:13:55,4;
2. Tidemand, Andersson (Švédsko/Škoda Fabia R5) –39,8;
3. Jakeš, Ehlová (Citroën DS3 R5) –2:51,9;
4. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) –3:25,9;
5. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5) –4:22,5;
6. M. Vlček, Žáková (Škoda Fabia WRC) –4:52,1;
7. Kopáček, Rendlová (Subaru Impreza STI) –5:47,3;
8. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) –6:01,1.

Úřadující šampion ovládl 44. ročník závodu stylem start – cíl a připsal si sedmý triumf v domácím seriálu za sebou.
Zatímco před rokem čtyřiatřicetiletý Kopecký tvrdě bojoval o vítězství na jihu Čech s Václavem Pechem a do čela se dostal až v poslední rychlostní zkoušce, letos potvrdil svoji nadvládu nad startovním polem.

Už v páteční první etapě si Kopecký vytvořil náskok 35 sekund na týmového kolegu Pontuse Tidemanda, dnes jej ještě lehce navýšil a nakonec Švéda porazil o 39,8 sekundy.

„Musím přiznat, že jsem už po náročné Portugalské rallye, kterou jsem absolvoval minulý týden, cítil únavu. I když jsme na druhou stranu byli rozjetí. Jsem rád, že se mi to takhle podařilo přežít a uspět," řekl Kopecký. Radost mu však také udělalo, že se týmu podařilo vylepšit nastavení podvozku na mokro.
V pátek s duem pilotů Škody Fabia R5 držel krok i Pech, po absolvování posledního měřeného testu měl ale technické problémy s poškozeným zadním kolem. Osudným se mu však staly potíže s převodovkou. „Nechtěli jsme ji vzhledem k její ceně poškodit a momentálně nejsme schopni ji za daný čas vyměnit. Proto jsme se rozhodli z rallye odstoupit," vysvětlil Pech.

Z druhého startu s vozem Porsche 997 GT3 byl ale nadšený. „Tak, jak jsem na Šumavě (na předešlé rallye) cítil, že auto neřídím, tak teď jsme se neskutečně svezli a užívali jsme si to. Jen musíme ještě vše vyladit, stejně jako se nám to postupně podařilo u předešlých aut," řekl Pech.
Třetí místo nakonec obsadil Miroslav Jakeš, kterému k posunu na pomyslné stupně vítězů pomohlo vyloučení Jana Dohnala za tankování mimo tankovací zónu.

„Musím říct, že na poslední zkoušce bychom asi nezajeli ten čas, co Honza Dohnal, ale bohužel to rozhodl ještě on před startem, protože tankoval mimo tankovací zónu a viděli ho sportovní komisaři. My jsme tím pádem zvolnili, protože jsme věděli, že přijde nějaký trest," uvedl Jakeš pro web autosport.cz.
Program druhé etapy byl nakonec zkrácen o dva průjezdy erzety Malonty. Oblast totiž v pátek poničilo krupobití a pořadatelé test z bezpečnostních důvodů zrušili. „Zrušení Malont bylo rozumné řešení, hlavně kvůli místním obyvatelům. Ti teď mají asi jiné starosti než rallye. V životě jsem takovou situaci, jaká je tam, neviděl na vlastní oči. Dvacet centimetrů krup, všude bílo jako na Vánoce," řekl Kopecký.

Třetím dílem mistrovství ČR bude Agrotec rallye Hustopeče, která se pojede 17. a 18. června. (čtk, dr)