Zástupci Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou se představili na přeboru středních stavebních škol v šachu, který se konal v Rybitví.

Turnaje se zúčastnila čtyřčlenná družstva z celkem pěti škol – Chomutov, Teplice, Rybitví, Volyně a Rychnov nad Kněžnou. Velmi malá účast týmů byla zapříčiněna vysokou nemocností jejich členů.

První část přeboru probíhala formou čtyřher systémem každý s každým. Studenti rychnovské školy obsadili druhé místo. Jelikož bylo dohráno již během prvního dne z plánovaných dvou, rozhodčí navrhl pokračovat v den následující, a to dvouhrami na čas pěti minut.

Jelikož se jim naskytla příležitost, do soutěže se zapojili i vedoucí jednotlivých družstev, tedy čtyřiadvacet hráčů. Ve dvouhrách obsadili Rychnovští třetí (Jakub Nosek), pátou (L. Beneš), jedenáctou příčku a další.

Harmonogram klání byl předem daný. Během prvního dne se účastníci sjeli a konala se jejich prezentace. Následovala porada vedoucích, losování, zahájení přeboru, poté ukončení prvního kola a losování dvouher. Druhý den ráno přebor pokračoval, v poledne byl konec a došlo na vyhlášení výsledků, po kterém se soutěžící odebrali na zpáteční cestu.

A jak celé šachové měření sil dopadlo? Zvítězil tým Chomutova, rychnovští školáci vybojovali druhou pozici, a pomyslné medailové příčky doplnilo třetí domácí Rybitví. Následovaly ještě celky, kterým se už tolik nedařilo, konkrétně Volyně a Teplice. Rychnovskou VOŠ a SPŠ reprezentovali Petr Nastoupil (narozen 10. 11. 1992), Jan Bednář (1. 11. 1992), Jakub Martinec (2. 5. 1994) a Jakub Nosek (9. 4. 1994).

Výsledky VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou: – Chomutov 0:3 (za Rychnov vyhrál partii Nosek, Martinec remizoval); - Volyně 3:0 (vyhráli Nastoupil, Nosek a Bednář); - Teplice 3:0 (vyhráli Nastoupil, Nosek a Martinec); - Rybitví 0:3 (vyhrál Nosek).