Dorosteneckou sezonu stolních tenistek zakončilo mistrovství republiky, kam se probojovaly tři hráčky SK Dobré.

 

 

Z šestnácti tříčlenných skupin první dvě hráčky postupily do hlavní vyřazovací soutěže. Vyřazovacím způsobem se hrála také soutěž čtyřher a smíšených dvojic.

 

Krutý los Daniely

Nejtěžší soupeřky přisoudil los Daniele Rozínkové. V prvním zápase se utkala s Terezou Šámalovou z Děčína (č. 24 na žebříčku ČR). Šámalová pravidelně nastupuje v I. lize žen, kde nasbírala dostatek zkušeností. První dva sety se vyvíjely podle papírových předpokladů. V dalších třech ale D. Rozínková zpřesnila hru, postupně odvrátila tři mečboly ve třetím a čtvrtém setu a v pátém již nervózní soupeřku přehrála. Po porážce s kadetskou reprezentantkou a turnajovou patnáctkou Blaškovou doberská hráčka postoupila z druhého místa.

 

Pozice jedničky

Stejně se dařilo i Simoně Šlehobrové. Porazila ve skupině nasazenou 31. hráčku turnaje Petru Veličkovou z Opavy a prohrála s šestnáctkou Nikolou Gallerachovou z Plzně. Michaela Rozínková byla ve skupině nasazena jako č. 1 a svoji pozici obhájila hladkými výhrami nad Rudolfovou ze Cvikova a Radkou Jakubcovou z Voděrad.

 

Na čtyři sety

Vyřazovací zápasy se hrály na čtyři vítězné sety. Daniela Rozínková nestačila na nasazenou pětku Kateřinu Bachurovou z Vlašimi, s níž neuhrála ani set. Simona Šlehobrová podala výborný výkon proti čtyřce Haně Zelcové z Havířova. Předváděla útočný stolní tenis a zatlačila soupeřku do defenzívy. Získala vedení 3:1 na sety. Zelcová ovšem nerezignovala a zápas dokázala otočit (3:4). Pro obě mladé doberské hráčky Danielu Rozínkovou i Simonu Šlehobrovou je konečné umístení na 17. až 32. místě úspěchem.

Michaela Rozínková se o postup mezi šestnáctku utkala s Marií Koutskou z Mostu, nasazenou jako číslo 21. Po vynikajícím výkonu jí nedala šanci (4:0). V dalším kole o postup mezi osmičku nejlepších a vylepšení žebříčkového postavení, se M. Rozínková utkala s nasazenou šestkou Veronikou Malíkovou z Břeclavi, která v uplynulé sezoně nastupovala i v extralize žen. M. Rozínková ji dosud neporazila, přesto začala nebojácně a byl z toho vynikající zápas. Přestože úvodní tři sety doberská tenistka prohrála, nevzdala se. V koncovce vyhrála čtvrtý i pátý a jen smůla ji připravila o úspěch v šesté sadě. Po prohře 2:4 skončila se vztyčenou hlavou. Umístěním na 9. až 16. příčce M. Rozínková potvrdila umístění na žebříčku.

 

Čtyřhry nevyšly

V soutěži čtyřher a smíšených čtyřher se hráčkám SK Dobré nepodařilo promluvit do vyšších pater konečného pořadí. Konečnou jim bylo vždy první kolo. Nejvíce mrzí neproměnění dvou mečbolů a následná těsná porážka 2:3 Daniely Rozínkové se Simonou Šlehobrovou ve čtyřhře dorostenek v zápase proti kadetským reprezentantkám Adámkové a Blaškové.

Nejúspěšnějšími účastníky dorosteneckého šampionátu se stali republikové jedničky Hana Matelová z Hodonína a Michal Obešlo z Prahy se shodným ziskem tří zlatých medailí.