Po náročné srpnové přípravě šlo o vyzkoušení si herních návyků před prvními „ostrými“ zápasy.

Dvouhra žen

Olesja Stachová a Daniela Rozínková (na snímku) měly tentokrát smůlu na los. Přestože bylo 11 skupin, Daniela byla nalosována k první nasazené Štrbíkové, Olesja k trojce Mulbachové, se kterou prohrála až v nastavení pátého setu. Obě doberské hráčky postoupily z druhých míst do finálové části, vyhrály první kolo, ale v zápasech o postup mezi posledních osm dostaly nejtěžší možné soupeřky. Stachová jedničku Štrbíkovou a Rozínková dvojku a pozdější vítězku Slovenku Odórovou. Hana Ulrychová prohrála ve skupině oba zápasy a nepostoupila.

Čtyřhra žen

Přestože spolu čtyřhru nikdy nehrály, podařilo se Stachové s Rozínkovou vybojovat bronzové medaile. Po dvou výhrách podlehly v semifinále 1:3 pozdějším vítězkám Bingranové a Sikorské, které ve finále porazily první nasazené české reprezentantky Matelovou s Pěnkavovou. Ulrychová s Meidlovou (Děčín) skončili na 5. – 8. místě.

Dvouhra juniorek

Kateřina Rozínková měla velkou smůlu. Vyhrála dva zápasy ve skupině, ale při rovnosti bodů i setů tří hráček nepostoupila na los. Aneta Sedloňová postoupila z druhého místa. Ve finálové vyřazovací části si nejprve poradila s Keroušovou 3:1, ale v semifinále nestačila na Kapounovou (1:3) a brala bronzovou medaili. Aneta Doucková těsně prohrála 9:11 v pátém setu s Polkou Gilewskou a skončila na nepostupové třetí příčce ve skupině.

Dvouhra juniorů

Vojtěch Rozínek po dvou vyrovnaných zápasech s Málkem ze Sokola Hradec Králové (2:3) a Korbelem z Kotlářky Praha (1:3) obsadil ve skupině třetí místo.

Turnaji předcházel tréninkový kemp s nejlepším českým stolním tenistou posledních let Petrem Korbelem. Jeho poznámky a rady si při společném tréninku vyslechly žákyně Monika Rozínková a Tereza Sazimová. Setkání s významnou osobností bylo pro obě odměnou za tréninkové úsilí v přípravném období.