V domácím prostředí moravského Hodonína se uskutečnil turnaj světové juniorské série stolních tenistů. V reprezentačním dresu se představila rovněž hráčka extraligového družstva SK Dobré Simona Šlehobrová, která je ve světovém žebříčku juniorek do 18 let k 1. únoru na 133. místě.

Dvouhra juniorek

V základní skupině Simona Šlehobrová porazila Polku Kiedrowskou 3:1, ale prohrála s Němkou Mantzovou 0:3 a Angličankou Smithovou 1:3.

Jen jedna výhra nestačila na postup do hlavní soutěže a byla nucena hrát soutěž útěchy o celkové 45. 72. místo. Šlehobrová postupně porazila Izraelku Shoiferovou 3:0, Bělorusku Kučukovou 3:1 a Polku Jonczykovou 3:0 a pavoukem postoupila až do semifinále, kde podlehla polské hráčce Bajorové 0:3 a celkově skončila na 47. 48. místě.

Čtyřhra juniorek

Ve čtyřhře nastoupila Šlehobrová s Kateřinou Tomanovskou. Po výhře nad kombinovaným anglicko-ruským párem Smithová, Rošiginová 3:2 se utkaly s prvním nasazeným párem singapurských hráček Zhou, Lin a porážka 1:3 znamenala konečné 9. 16. místo.

Družstva

Ve skupině hrálo B-družstvo České republiky (Tamara Tomanová, Kristýna Štefcová, Simona Šlehobrová ) se Slovinskem, Slovenskem a Rumunskem. Simona nejprve se Slovinskem v první dvouhře podlehla Zupančičové 1:3, pak ale v rozhodujícím pátém zápase vyhrála 3:1 nad Založnikovou a zajistila družstvu výhru 3:2. Stejně se jí ale nevedlo ve druhém utkání proti Rumunsku. Opět prohrála první dvouhru s Balintovou 1:3, ale za stavu 2:2 nedokázala přehrát favorizovanou Istrateovou (1:3) a Češky tak prohrály 2:3. Rozhodujícím utkáním o postup z druhého místa bylo derby se Slovenskem. V něm Šlehobrová ztratila jediný bod prohrou s Truksovou. Není bez zajímavosti, že během 14 dnů s ní hrála potřetí podlehla ve Slovinsku, vyhrála doma v extralize v duelu s Břeclaví a prohrála nyní v Hodoníně). Český tým ale zvítězil 3:1 a postoupil do vyřazovací části. O postup do semifinále se Češky utkaly s Francií. V prvním utkání Tomanová prohrála s Pfeferovou 2:3, v dalším duelu Štefcová podlehla Berhové rovněž 2:3. Šlehobrové se v pětisetové bitvě podařilo porazit Perrinovou a vykřesat naději. Tomanová však potom nestačila na Berhovou a Francie vyhrála v poměru 3:1.

(jr, dr)