SK Dobré získal do své sbírky další tři výborné výsledky zásluhou juniorské reprezentantky Simony Šlehobrové a Anety Douckové.

Nejmladší žactvo
V konkurenci 56 chlapců se představila doberská dvojice Patrik Rašek a Vojtěch Viesner. Oba postoupili ze základních skupin mezi nejlepších 32 hráčů, ale neuspěli v prvním kole vyřazovacích bojů. Konečné umístění na 17. – 32. příčce je sice zlepšením oproti předchozímu bodovacímu turnaji, ale neodpovídá jejich výkonnosti.

Mladší žactvo
Mezi 45 dívkami byly dvě doberské hráčky. Kateřina Pleskotová nezačala turnaj dobře, když vypadla v prvním kole kvalifikace. Z nezdaru v podobě postupu mezi nejlepších 16 hráček se včas oklepala a v útěše si vše vynahradila. Vyhrála tři zápasy a až v semifinále byla nad její síly vlašimská hráčka Zelingerová. Celkově obsadila 18. – 20. místo.

Terezie Sazimová začala turnaj výborně. V prvním kole kvalifikace podala kvalitní výkon a po pětisetovém boji zdolala Šupkovou (Sokol Brno). Vybojovala si tak své první vítězství v kolotoči republikových bodovacích turnajů. Ve druhém nestačila na první nasazenou hráčku kvalifikace Zelingerovou (SKST Vlašim). V útěše v prvním kole nepřehrála břeclavskou Růžičkovou a skončila na 33. – 45. místě.

Starší žactvo
Vojtěch Rozínek má letos v této kategorii těžkou pozici vzhledem k silnému ročníku 1997 a tím velkému množství o rok starších soupeřů. Podal velmi kvalitní a soustředěný výkon a výsledkem (9. – 16. místo) potvrdil své současné žebříčkové postavení.

Aneta Doucková doplatila již podruhé za sebou na velkou nervozitu v zápasech kvalifikace a opět nedosáhla na postup do hlavní soutěže. V soutěži útěchy už ukázala herní zlepšení z poslední doby a postupem do semifinále (celkově 19. – 20. místo) alespoň částečně napravila výpadek v úvodu turnaje. Chuť si spravila ve čtyřhře, kde spolu s Kamilou Sikorovou (Havířov) vybojovala bronzovou medaili.

Monika Rozínková (33. - 48. místo) a Kamila Hlávková (49. – 56. místo) hrají v této kategorii první rok. Předpokládá se u nich sbírání menších dílčích úspěchů a postupné stoupání na žebříčku.

Dorost
O medailové umístění má letos v této kategorii bojovat hlavně Simona Šlehobrová (na snímku). Od členky širšího kádru juniorské reprezentace se to čeká. Podala velmi dobrý výkon, v semifinále porazila současnou českou jedničku Adámkovou (Frýdlant n. O.), ale dobře rozjeté finále s Kateřinou Tomanovskou (Frýdlant n. O.) nedokázala dotáhnout do zlatého konce. Ke stříbru z dvouhry přidala ještě bronz ze čtyřhry se Štikovou (Litoměřice).
Vojtěch Rozínek si kategorii dorostenců vyzkoušel na republikové úrovni poprvé a sbíral hlavně zkušenosti (65. – 94. místo).
Aneta Sedloňová měla za úkol umístění do 24. místa, které by jí mělo zajistit účast na prosincovém výběrovém žebříčkovém turnaji. To se jí také podařilo a účast by ji neměla minout.

Aneta Doucková si v dorostu připravuje pozici pro přechod do této kategorie, který ji čeká po této sezoně. Škoda těsné pětisetové prohry v prvním kole soutěže útěchy, protože ta znamenala, že odjede bez bodového zisku (48. – 58. místo).

(jr, dr)