První krajské přebory jednotlivců ve stolním tenisu mladšího žactva a dorostu pro letošní rok se konaly v Hořicích. Dorosteneckou kategorii dívek zcela ovládly hráčky SK Dobré, když ve dvouhře obsadily první tři místa a Simona Šlehobrová se ziskem třech zlatých medailí stala nejúspěšnějším hráčem krajských přeborů. V mladším žactvu se nejvíce dařilo hlavně Kateřině Pleskotové, jež vybojovala tři medaile.

Mladší žactvo

Z doberského kvarteta se podle očekávání dařilo nejvíce Kateřině Pleskotové, která odehrála celé krajské přebory ve velkém stylu a po zásluze si z nich odvezla tři medaile. Stříbrnou za dvouhru a smíšenou čtyřhru se svým klubovým spoluhráčem Patrikem Raškem. Bronz pak ve čtyřhře s oddílovou kolegyní Terezií Sazimovou, která ve dvouhře obsadila 5. 8. místo. Ve smíšené čtyřhře s Vojtěchem Viesnerem se jim na stupně vítězů nepodařilo proniknout. Patrik Rašek vedle stříbra ze smíšené čtyřhry obsadil ve dvouhře, stejně jako Vojtěch Viesner, 5. 8. místo.

Dorost

V dorostenecké kategorii tvořily doberské hráčky téměř polovinu startovní listiny a podle očekávání se probojovaly na přední příčky. Ve dvouhrách se SK Dobré nemohl reprezentovat lépe, pořadí hovoří za vše. Zvítězila Simona Šlehobrová před Kateřinou Rozínkovou a Anetou Sedloňovou, na 5. 8. místě skončily Aneta Doucková a Monika Rozínková. Simona Šlehobrová ve čtyřhře spolu s Anetou Sedloňovou získaly titul, ve smíšené čtyřhře pár Šlehobrová Foff Lukáš (DTJ Hradec Králové) také triumfoval. Se třemi zlatými potvrdila své kvality a stala se po zásluze nejlepší hráčkou přeborů.

Mezi chlapci se ve dvouhrách dařilo více Danielu Hejzlarovi, který podal vynikající výkon a jen trochu štěstí a více herní drzosti ho dělilo od překvapení v podobě výhry nad Petrem Brožem (Sokol Hradec Králové) v základní skupině. V pavouku mezi nejlepšími šestnácti hráči porazil Kačera (Sokol Hradec). V dalším kole již nestačil na Lukáše Foffa (DTJ Hradec). Konečné umístění na 5. 8. místě je však výborným výsledkem. Vojtěch Rozínek obsadil ve dvouhře 9. 16. místo. Vše si vynahradil ve smíšené čtyřhře spolu s Anetou Sedloňovou, kde spolu vybojovali bronzové medaile.

(jš, dr)