Poslední z letošních mistrovství České republiky jednotlivců ve stolním tenisu hostila Jaroměř. Ve zdejší městské sportovní hale se představili nejlepší mladší žáci a žákyně.

V minulosti vozili medaile z MČR mládeže stolní tenisté z oddílů SK Dobré a Vršovanu Voděrady. Nyní se k nim přidal další, a to TTC Lhoty. Domácího šampionátu mladšího žactva se poprvé zúčastnila Tereza Kozáková. Sice již v loňské sezoně měla vynikající výsledky, ale krajský svaz na ni při nominacích na mistrovství ČR nějak pozapomněl. V letošní sezoně neponechala nic náhodě a nominaci si vybojovala přímo ze žebříčku z bodovacích turnajů, kde skončila na výborném osmém místě. Podle tohoto umístění byla také na mistrovství ČR nasazena a do Jaroměře jela tuto příčku obhajovat. Po měsíční tvrdé přípravě před mistrovstvím trenéři tajně doufali i v možný zisk medaile.

Zlatá premiéra

Tereza Kozáková vstoupila jako nasazená do soutěže mezi poslední dvaatřicítku. Nejprve si poradila s Veronikou Javoříkovou z Veleslavína 3:0. Mezi šestnáctkou narazila na Veroniku Kotáskovou z SKST Dubňany, kterou porazila 3:1 Mezi osmi na ni čekala Veronika Bošinová z SKST Vlašim. Pro talentovanou hráčku to byl asi nejtěžší zápas turnaje. Prohrávala již 0:2, ale v dalších setech zabojovala a nakonec zvítězila 3:2. V semifinále se utkala s Nikitou Petrovovou z SK Frýdlant, kterou vede bývalá reprezentantka, mistryně Evropy a nyní trenérka reprezentace dorostu Marie Hrachová. Kozáková pokračovala ve spanilé jízdě a Petrovovou porazila 3:1. Ve finále se utkala s další hráčkou SKST Vlašim Sárou Beranovou, které nedala šanci a jasně zvítězila 3:0.

Kozáková na svém prvním mistrovství České republiky získala zlatou medaili a stala se mistryní České republiky. Tak se zúročila několikaletá úspěšná práce trenéra Ladislava Jakubce s mládeží ve Lhotách.

Doberská čtveřice

SK Dobré reprezentovali na šampionátu Vojtěch Rozínek, Kamila Hlávková, Monika Rozínková a Kateřina Pleskotová.

Největší ambice na zisk medailí měl Vojtěch Rozínek, nasazený jako třetí hráč. V prvním kole dvouhry porazil Vinceka (Mittal Ostrava), ve druhém Skalského (Vsetín). V osmifinále vyřadil Glajcha (Sokol Komňa). Ve čtvrtfinále byl nad jeho síly Vašíček (Břeclav).

Neúspěch ve dvouhře si Rozínek chtěl vynahradit ve čtyřhře spolu s Lapčíkem (KST Zlín) a mixu s Blechovou (SKST Dubňany). Jako první respektive třetí nasazený pár měl díky svému nasazení cestu za triumfem otevřenou. Vojta ale se svými deblovými partnery zcela vyhořel a v obou disciplínách vypadl v úvodních kolech.

A jak si vedla doberská děvčata? Kamila Hlávková v prvním kole ve dvouhře přešla přes Machačovou (Jiskra Aš). Ve druhém kole již nestačila na Petrovovou (SK Frýdlant). Ve dvouhře obsadila 17. – 32. místo. Ve smíšené čtyřhře spolu s Mikolášikem (Baník Havířov) sahali po medaili. Probojovali se až do čtvrtfinále, kde již nestačili na pozdější vítěze Polanský–Pěnkavová. Hlávková si ale nakonec z MČR medaili odvezla. Ve čtyřhře se Slezákovou (KST Zlín) vybojovaly velmi cenný bronz.

Monika Rozínková v prvním kole dvouhry porazila nebezpečnou Daňovou (SK Frýdlant). Ve druhém kole podlehla pozdější finalistce Beranové (SKST Vlašim). Ve čtyřhře spolu s oddílovou partnerkou Pleskotovou vypadly ve druhém kole. Ve smíšené čtyřhře s Kupcem (Baník Havířov) vypadli taktéž ve druhém kole.

Kateřina Pleskotová startovala poprvé na MČR. Jiná atmosféra. než na jakou je zvyklá z ostatních turnajů, jí trochu svazovala ruce. V prvním kole dvouhry po dramatickém boji podlehla Matějovské (SKST Vlašim). Svoji pouť turnajem tak musela absolvovat v soutěži útěchy. V prvním kole porazila Ollerovou (TJ Sokol Vsetín), ve druhém nestačila na Viktorínovou (KST Zlín). Ve čtyřhře spolu s Monikou Rozínkovou vypadly ve druhém kole, ve smíšené čtyřhře s Hýblem (Sokol HK) v prvním kole.

(dr, jj, jš)