Dobré, Havířov – Na sklonku letošního kalendářního roku se konají již tradičně závěrečná setkání nejlepších stolních tenistů České republiky ve všech mládežnických kategoriích. Pro konečný český žebříček po první polovině sezony je tento tzv. Žebříčkový turnaj 24 nejlepších hráčů na základě dosažených výsledků na předešlých třech republikových bodovacích turnajích nesmírně důležitý.

„Náš klub reprezentovalo velké množství hráčů, a navíc jsme měli jak v mladším žactvu, tak v dorostu želízka na zisk medaile. Ani tentokrát jsme nazpět neodjeli bez většího úspěchu. Postarala se o něj Daniela Rozínková, která obsadila skvělé druhé místo mezi dorostenkami,“ sdělil Jan Rozínek, předseda SK Dobré.

Mladší žactvo

Vojtěch Rozínek byl na turnaji nasazený jako třetí nejlepší hráč a zisk medaile tak měl být téměř jistý. Doberský talent začal velmi dobře. V prvním zápase s přehledem porazil havířovského Michala Mikolášika. Ve druhém pak po dramatickém vývoji nebezpečného levorukého Jíchu (TTC Říčany).
Vyhrál tak svoji skupinu a postoupil mezi nejlepších 16 hráčů. V prvním kole vyřazovacího „pavouka“ si poradil s Ondřejem Vévodou (BSK Malenovice).
Los mu ale v dalším stupni tentokrát nebyl vůbec nakloněn. Ve čtvrtfinále mu přisoudil Ondřeje Lapčíka (KST Zlín). Oba hráči se velmi dobře znají a jejich vzájemná bilance je hodně vyrovnaná. Rozhoduje vždy momentální forma a psychická pohoda. Ta byla tentokrát hlavně na straně zlínského hráče, který Rozínka po vyrovnaném boji porazil. Veliké zklamání z neúčasti v semifinále jen lehce odčinila skutečnost, že to byla jediná porážka na turnaji. Ve zbývajících zápasech o umístění již nezaváhal a skončil na celkovém pátém místě.

Mezi dívkami se podobný úspěch v podobě předního umístění nedal očekávat. Doberské hráčky se pohybují okolo dvacáté příčky na žebříčku a postup mezi nejlepších šestnáct by byl úspěchem. Ani jedné se taky postoupit nepodařilo. Velikou smůlu měla Kamila Hlávková, která s jednou výhrou a jednou prohrou nepostoupila na horší poměr setů. Vše si vynahradila v soutěži útěchy. Po velmi dobrých výkonech si po zásluze dokráčela pro celkové vítězství a obsadila v turnaji konečné 17. místo. Dalším velmi dobrým výkonem se v soutěži prezentovala Kateřina Pleskotová. Dostala se až do finále útěchy, kde podlehla právě své oddílové kolegyni a skončila na 18. místě. Ani třetí hráčka Monika Rozínková nezůstala pozadu. Přestože byla nominována jako poslední, čtyřiadvacátá, po dvou výhrách nad Daňovou (SK Frýdlant) a Synkovou (Sokol Děhylov) obsadila konečné 21. místo.

V pořadí hráčů a hráček České republiky po tomto turnaji je Vojtěch Rozínek na třetím místě, Kamila Hlávková je osmnáctá, Kateřina Pleskotová třiadvacátá a Monika Rozínková pětadvacátá.

Dorost

V dorostenecké kategorii SK Dobré reprezentovaly pouze tři dívky. Na větší úspěch si brousily zuby dvě z nich. Simona Šlehobrová (nasazená jako č. 3) a Daniela Rozínková (5) se chtěly v konkurenci prosadit a využít nepřítomnosti užšího výběru reprezentantek. Ty se ve stejném termínu účastnily MS juniorů v Bratislavě. Obě doberské hráčky s přehledem bez hořkosti porážky dokráčely do čtvrtfinále. Zde byl k nim i k nám velmi nemilosrdný los.

Svedl je totiž do vzájemného souboje. V něm byla lepší Daniela Rozínková a po zásluze postoupila do semifinále. Tam se střetla s Denisou Hoškovou (Slavoj Praha). Dramatický pětisetový boj vyzněl lépe pro doberskou reprezentantku a postupem do finále si již s předstihem splnila stanovený cíl v podobě zisku některé z medailí. V posledním utkání dne ji za soupeřku byla domácí Tamara Tomanová. První set pro Rozínkovou nezačal vůbec dobře.

Prohrávala již 1:7, nesložila zbraně a pomalu průběh otáčela. Podařilo se jí dotáhnout stav na 10:10, ale v rozhodujících okamžicích neměla dostatek štěstí a set prohrála. Další dva sety se také rozhodovaly až v samotných koncovkách. Pevnější nervy v nich měla Tomanová. I přes porážku může být Daniela Rozínková se svojí hrou a stříbrnou medailí maximálně spokojena.

Simona Šlehobrová se z porážky od oddílové kolegyně rychle otřepala a v zápasech proti Kmeťové (ČSAD Hodonín) a Meidlové (SKST Děčín) byla lepší hráčkou. Celkově obsadila páté místo.

Třetí hráčka Aneta Sedloňová nepostoupila i přes dobré výkony ze skupiny. V soutěži útěchy po jedné výhře nad Sikorovou (SKST Havířov) obsadila 22. místo.

V aktuálním bodovém pořadí dorostenek České republiky je Daniela Rozínková na 4. místě, Simona Šlehobrová je šestá a Aneta Sedloňová dvaadvacátá.

(jš, dr)