Pátý závod mistrovství České republiky „Orion – Shiva KTM Cup 2017" v motoskijöringu v Chotčinách u Chýnova vyhráli Patrik Šroler a Miroslav Šroler z Klášterce nad Orlicí, kteří se vyhoupli do čela průběžného pořadí. Sezona vyvrcholí v sobotu 11. února závěrečným závodem na trati „U hradu" v Dobřanech v Orlických horách, kde se rozhodne o nových držitelích mistrovského titulu.

Mistrovství ČR

Už od úvodní kvalifikační jízdy začal mít problémy s motocyklem průběžně vedoucí Lukáš Mohaupt. A tak horko těžko byl v kvalifikaci třetí a získal s lyžařem Václavem Hotovým jeden bonusový bod do tabulky MČR. Kvalifikaci vyhráli bratři Šrolerové, kteří dvakrát vyhráli a jednou byli druzí. Stejně tak na tom byli Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří tak senzačně ovládli minulý závod v Klášterci nad Orlicí. Jízdu od jízdy se trať stávala těžší a těžší, později už spíše vypadala jako trať jarního motokrosu. Ale jezdci i jejich lyžaři dokázali za tak těžkých podmínek tisícovce diváků své mistrovství.

Finálový závod byl zcela v režii bratři Šrolerů, kteří ujeli celému jezdeckému poli a slavili vítězný triumf. Letos se stali první dvojicí, která dokázala vyhrát dva závody. Navíc bratři z Kláštece nad Orlicí získali devatenácté vítězství seriálu MČR a v historické tabulce seriálu se posunuli na druhou pozici před Pavla Kunce. Na vedoucího Bohuslava Svatoše jim tak chybí pouhé dva vyhrané závody. Na těžké trati tak opět dokázali, že letos patří k hlavním adeptům na mistrovský titul. Na stupně vítězů vystoupili i Josef Mňuk s Filipem Langerem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem.

Pořadí pátého závodu MČR: 1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 8:12,69, 2. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:23,17, 3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:35,24, 4. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 8:59,44, 5. Pavel Dvořáček – Tadeáš Majvald, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 9:02,03, 6. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Yamaha 450 4T, 9:04,03.

Průběžné pořadí MČR: 1. P. Šroler – M. Šroler 87, 2. L. Mohaupt – V. Hotový 82, 3. J. Mňuk – F. Langer 77, 4. R. Mňuk – Z. Langer 66, 5. T. Fogl – M. Sabota 54, 6. M. Plíhal – J. Poul (ACCR CZE SMX Rracing TeamRudník, Suzuki 450 4T) 52.

Hobby závod

Volného závodu se zúčastnilo 22 jezdců. Finále ovládli Kavka se Sabotou, kteří navázali na své loňské prvenství v Chotčinách.

Pořadí: 1. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Honda 500 2T, 5:59,32, 2. Jurij Popovyč – Ladislav Novotný, Hnátnice, KTM 250 2T, 6:13,04, 3. Jan Charvát – Dominik Hůla, Husqvarna Promoto, Husqvarna 450 4T, 6:30,08, 4. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 6:41,27, 5. Luboš Polišenský – Ondřej Štiller, Retox Racing, KTM 300 2T, 6:44,37, 6. Lukáš Jelínek – Tomáš Kohout, Retox Racing, Husqvarna 250 4T, 6:51,79.