Hala v Pulické ulici byla opět plná od palubovky až po střechu, což dokládá úctyhodných 544 diváků v hledišti, tedy vyprodáno. Navíc vedení klubu, které snad myslí na všechno, umožnilo nasát neopakovatelnou atmosféru a sledovat napínavý zápas přímo u hrací plochy i svým florbalovým nadějím.

V domácím utkání s pražskými Tigers Start98 měla Dobruška od začátku navrch, hýřila aktivitou před brankou soupeřek, ovšem brankářka Držíková, byla hodna svému jménu a dlouho držela čisté konto. Nedáš – dostaneš, a tak se na začátku druhé třetiny ujaly vedení soupeřky. Nicméně netrvalo dlouho a v 5. minutě hráčka v červeném dresu s číslem 44 – Adéla Vávrová – srovnala. „Holky jedem – ještě jeden“ skandovali skvělí fanoušci a hnali Dobrušku do útoku. Žádná z dalších střel v této třetině ale v síti neskončila a stav 1:1 vydržel až do poloviny třetí třetiny. Pak došlo v polovině 11. minuty k jedinému vyloučení zápasu. Tigers Start98 hrály v oslabení, ale domácí tým početní výhodu překvapivě nevyužil, naopak podruhé inkasoval.

Z dobrušského boje o postup do finále.
Vytoužené florbalové finále je tu! Holky, děkujem, znělo halou v Dobrušce

Drama vrcholilo, decibely v hledišti stoupaly na maximum. Přesně v 16:52 se Dobrušce podařilo podruhé srovnat a podruhé to bylo zásluhou Adély Vávrové. Přes obrovský tlak domácích třetí gól v základní hrací době už nepadl a utkání šlo do prodloužení. V něm předvedla Dobruška ohromnou víru i touhu po vítězství, vytvořila si tlak, který korunovala na konci druhé minuty Poláčková brankou.

První bod finálové série byl v tu chvíli doma! A opět létaly kšiltovky na palubovku, opět tribuny skandovaly „Holky děkujem!“ a holky v červeném s Bodlinkou nejen na dresu, ale třeba i na lýtku, dlouho děkovaly směrem do hlediště a radovaly se spolu s fanoušky.

Je úžasné sledovat, jak si všichni takové zápasy užívají, jak „jedou na jedné vlně“, jak FBC Dobruška přistupuje nejen k samotným utkáním, ale i k péči o diváky nebo partnery, jak jim záleží na každém detailu a hlavně, jak za každých okolností ctí všichni hodnoty klubu, jimiž jsou: fair play, zábava, pracovitost, oddanost, respekt, kamarádství.

Druhý zápas na hřišti soupeřek Tigers Start98 skončil v neděli 7. dubna vítězstvím domácích 4:2 a finálová série je tedy srovnaná na 1:1. Dobruška se má o nastávajícím víkendu znovu na co těšit.