Úspěšní jednotlivci, zástupci kolektivů, trenéři a zasloužilí funkcionáři převzali ocenění z rukou starosty města Petra Tojnara.

Jednotlivci

KLUB ORIENTAČNÍHO BĚHU
Katarína Labašová
- 4. místo na Mistrovství ČR v nočním orientačním běhu a 4. místo na MČR ve sprintu
- 1. místo v pětitidenních závodech Bohemia cup
- 3. místo ve třídenních závodech Pražské velikonoce a Jesenický labyrint

TJ SOKOL DOBRUŠKA
ODDÍL BADMINTONU

Šárka Křížková
- hráčka smíšeného družstva dorostu, které obsadilo 2. místo na MČR
- 1. místo na Mezinárodní mistrovství juniorů ve Finsku, ČR, Slovensku, Chorvatsku a Belgii
- 2. místo na Mezinárodním mistrovství juniorů v Maďarsku
- 1. místo na EUB ve čtyřhře a 2. místo ve smíšené čtyřhře
- 3. místo na MČR ve dvouhře dospělých
- 2008 – Mezinárodní mistrovství Polska – zlato ve čtyřhře, dvakrát bronz

ODDÍL NÁRODNÍ HÁZENÉ
Petra Lastovičková
- nejlepší střelkyně I. ligy
- 2. místo v anketě Házenkářka roku 2007
- s družstvem žen se umístila na druhém místě v I. lize a Českém poháru

ODDÍL MODERNÍ GYMNASTIKY
Tereza Hocká
- vyhrála Přebor východočeské oblasti v Hradci Králové v kategorii naděje mladší
- vybojovala solidní umístění na mezinárodních pohárových závodech v Praze a Brně

SKIBOB KLUB DOBRUŠKA
Umístění na Mistrovství světa v rakouském Berg im Drautal
Stanislava Preclíková
(starší žákyně)
- 1. místo ve slalomu
- 2. místo ve kombinaci
- 3. místo v obřím slalomu
- 4. místo v super G
Jan Flegl (mladší žák)
- 1. místo v super G
- 2. místo ve slalomu a kombinaci
- 3. místo v obřím slalomu
Jana Trunečková
(kategorie ženy I)
- 1. místo v obřím slalomu, super G a kombinaci
- 2. místo ve slalomu
Martin Tribula
(kategorie muži I)
- 1. místo ve slalomu, obřím slalomu, super G a kombinaci
Bohumil Flegl
(kategorie muži II)
- 2. místo ve slalomu a kombinaci
- 3. místo v obřím slalomu a super G

TRI CLUB DOBRUŠKA
Jiří Balcar
- 10. místo na Mistrovství ČR v silniční cyklistice (seriál deseti závodů, jichž se účastní i profesionální cyklisté)

TJ DOBRUŠKA
ODDÍL ATLETIKY

Aneta Košíková
- vybojovala trojnásobnou účast na Mistrovství ČR žákyň v Břeclavi (disciplíny – koule, disk, oštěp)
- nejlepší výkon dosáhla v hodu oštěpem, kde vybojovala páté místo výkonem 35,14 m
Tereza Tupcová
- přispěla družstvu dorostu největším počtem bodů k zisku titulu krajský přeborník
Jiří Nárovec
- obsadil 1. místo v krajském přeboru dorostenců ve víceboji
Martin Schod
- zvítězil v krajském přeboru Královéhradeckého kraje na 110 metrů překážek a ve výšce
- přispěl největším počtem bodů v krajském přeboru družstev dorostenců

FOTBALOVÝ ODDÍL
Aleš Hašek
- nejlepší střelec krajské I. B třídy po podzimní části, ve třinácti utkáních vstřelil 12 branek

Kolektivy

TJ SOKOL DOBRUŠKA
ODDÍL BADMINTONU

Smíšený B–tým dospělých
- 1. místo ve II. lize (skupina východ)
- část hráčů družstva střídavě hrála také v A-týmu v I. lize

ODDÍL NÁRODNÍ HÁZENÉ
Družstvo žen
- obsadilo 2. místo v I. lize a v Českém poháru

ODDÍL FLORBALU
Družstvo mužů
- 1. místo v severovýchodní florbalové divizi

TJ DOBRUŠKA
ODDÍL ATLETIKY

Družstvo dorostenek
- vyhrálo krajský přebor Královéhradecka a obsadilo čtvrté místo ve společném přeboru Pardubického a Královéhradeckého kraje

ODDÍL FOTBALU
A-tým mužů
- vítěz Okresního přeboru a Okresního poháru
- v roli nováčka veden po podzimní části krajskou I. B třídu

Zvláštní cena

ŠKOLNÍ SPORTOVNÍ KLUB BODLINKA
Vodácký oddíl
- Mistrovství ČR ve vodáckém víceboji na pramici P5 (žáci – 1., 2. a 5. místo, 3. místo – juniorky, junioři, muži)
Diplomy

ODDÍL NÁRODNÍ HÁZENÉ
Družstvo dorostenců
- obsadilo 3. místo na Mistrovství ČR
- vyhrálo oblastní přebor a Zimní ligu mládeže

ODDÍL KUŽELEK
Družstvo dorostenců
- účastníci divize, vedou tabulku soutěže
- složení týmu: Michal Dítě, Jiří Frinta, Josef Kupka, Michal Jaško

ODDÍL ATLETIKY
Družstvo dorostenců
- vyhrálo krajský přebor Královéhradecka a obsadilo čtvrté místo ve společném přeboru Pardubického a Královéhradeckého kraje

FOTBALOVÝ ODDÍL
Družstvo dorostenců
- v sezóně 2006/2007 vybojovalo Okresní pohár
- v krajském přeboru obsadilo konečné 5. místo v konkurenci sedmnácti týmů týmů

TRI CLUB DOBRUŠKA
Družstvo mužů
- 2. místo v Přeboru ČR pětičlenných družstev (disciplíny: 10 km běh do vrchu, 30 km na horském kole, 1 km plavání, 6 km kanoe, 30 km silniční kolo)

Trenéři a funcionáři


TJ SOKOL DOBRUŠKA
ODDÍL BADMINTONU

Petr Šváb
- ve funkci předsedy oddílu už působí patnáct let a zároveň trénuje mládež (žáky a přípravku)

ODDÍL MODERNÍ GYMNASTIKY
Pavla Bajerová
- získala kvalifikaci rozhodčí II. třídy
- zahájila studium na FTVS – trenérka I. třídy
- děvčata, která trénuje, vloni získala celkem pět titulů přebornic východočeské oblasti a další cenná umístění v pohárových závodech

ODDÍL ZDRAVOTNÍ
A TĚLESNÉ VÝCHOVY

Věra Jílková
- třiadvacet let se věnuje cvičitelské praxi ve zdravotní tělesné výchově
- vloni vedla cvičení pětačtyřiceti cvičenek

TJ DOBRUŠKA
ODDÍL FOTBALU

Milan Mikušík
- mužstvo dospělých dovedl k titulu okresního přeborníka a vítězství v Okresním poháru
- jako nováček krajské I. B třídy tým dospělých pod jeho vedením vede tabulku po podzimní části

ŠKOLNÍ SPORTOVNÍ KLUB BODLINKA
Jitka Müllerová
- trenérka mistrů ČR žáků ve vodáckém víceboji na pramici
- hlavní trenérka celého klubu vodáků

Diplomy


ODDÍL NÁRODNÍ HÁZENÉ
Josef Verner
- dlouholetý hospodář TJ Sokol a oddílu národní házené
- člen sportovní komise národní házené ČOS

ODDÍL KUŽELEK
Jaroslav Černý
- trenér družstva dorostenců, které vede tabulku divize