Stolní tenistky Voděrad hned v prvním utkání ve II. lize uhrály cenné body.

 

I. LIGA ŽEN

Rezervní tým extraligového celku má před sebou nelehký úkol obstát ve velmi těžké konkurenci. Jedinou hráčkou ze základní sestavy se zkušenostmi z 1. ligy je Hana Hlávková, pro další je účast mezi prvoligovými soupeřkami premiérová.

Duel proti domácí Litomyšli hostující hráčky nerozehrály nejlépe. Po vyhrané čtyřhře ve složení Hana Hlávková – Petra Čtvrtečková přišla řada porážek ve dvouhrách. Nejdříve prohrála v pětisetové bitvě Michaela Rozínková se Zuzanou Klátovou, pak následovaly ztráty Čtvrtečkové s Martou Lněničkovou, Hlávkové s Martinou Šilhanovou a M. Rozínkové v zápase s Lněničkovou.

Domácí tým se dostal do vedení 4:1. K možnému obratu zavelela nejzkušenější hráčka Dobrého B Hana Hlávková, která po vítězství nad Klátovou přidala druhý bod. Poté ovšem Petra Čtvrtečková po další pětisetové bitvě prohrála se Šilhanovou a naděje na konečnou výhru se hráčkám doberské rezervy rozplynula.

Ke svému třetímu zápasu nastoupila Hlávková proti Lněničkové a svým druhým bodem vykřesala naději na remízu. K závěrečný dvouhrám celého utkání se připravily Simona Šlehobrová, která za stolem vystřídala M. Rozínkovou a Čtvrtečková. První duel Šlehobrová - Šilhanová po zcela vyrovnaném zápase nakonec vyzněl lépe pro Šilhanovou a domácí hráčky se tak mohly radovat z celkového vítězství. Čtvrtečková svým prvním bodem proti Klátové už jen zkorigovala celkový stav na 6:4.

Jiskra Litomyšl - SK Dobré B 6:4. Body: Šilhanová 3, Lněničková 2, Klátová 1 – Hlávková 2,5 Čtvrtečková 1,5, M. Rozínková 0, Šlehobrová 0.

 

II. LIGA ŽEN

VODĚRADY - Družstvo žen Vršovanu Voděrady vstoupilo v roli nováčka do druholigové soutěže. Nastoupilo proti B-týmu TTC Ústí n. O. v domácím prostředí. Děvčata zahájila ligovou premiéru trochu nervózněji a tak se jim ze začátku nedařilo bodovat. Po prohrané čtyřhře ztratily zahajovací singly i Radka a Hana Jakubcovy. Ve třetím zápase Blanka Jakubcová upravila stav po první sérii na 1:3 pro hosty z Ústí. Poté ztratila další zápas H. Jakubcová a soupeřky opět vedly tříbodovým rozdílem. Ale pak se sestrám Jakubcovým povedl skvělý obrat. Zásluhou šňůry čtyř vítězných zápasů otočily celkové skóre ve svůj prospěch na 5:4! V závěrečném duelu se R. Jakubcové sice nepodařilo udržet vedení, přesto se hráčky voděradského Vršovanu mohly radovat ve svém prvním utkání ve II. lize z cenné remízy.

SK Vršovan Voděrady – TTC Ústí n. O. 5:5. Body: B. Jakubcová 3, H. Jakubcová 1, R. Jakubcová 1.