Týmy Sokola Dobruška v ligových soutěžích v národní házené jedou na vítězné vlně a okupují místa v popředí průběžných tabulek.

I. liga žen

Nadstavbová část: TJ Příchovice – Sokol Dobruška 14:15 (7:9). Na začátku jarní části sezony dobrušské hráčky Příchovicím podlehly a byly odhodlány prohru soupeři oplatil. Po většinu zápasu měla Dobruška navrch o dvě až čtyři branky. V druhém poločase však dobrušský útok zaznamenal střelecký výpadek a tím byl konec zápasu velice dramatický. Dobrušským hráčkám se nakonec povedlo uhájit těsné vedení 14:15 a zápas dovedly do vítězného konce.

Sestava a branky Dobrušky: Kočová, Doležalová – Krejčí Václavková, Peřinová, Štěpánová, (Němcová, Svobodová) – N. Henclová 7, Bittnerová 5, A. Henclová 2, Červinská 1, (Jelenová). Trenéři: B. Laštovičková, J. Sychrovský.

Sokol Dobruška – Sokol Krčín 24:8 (16:5). V tradičním sousedském derby se dobrušským útočnicím dařilo pravidelně skórovat. Krčínské útočnice naopak postupně ztratily recept na domácí obranu, a tak si domácí hráčky v poločase vytvořily rozhodující propastný náskok 16:5. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, a tak se na hřišti v obou týmech postupně vystřídaly i hráčky z laviček. Dobruška tak překvapivě lehce získala důležité dva body a upevnila si třetí příčku v průběžném pořadí.

Sestava a branky Dobrušky: Doležalová, Kočová – Krejčí Václavková, Němcová, Peřinová, Svobodová, Štěpánová – Králíčková 8, A. Henclová 7, N. Henclová 6, Červinská 2, Bittnerová 1, (Jelenová). Trenéři: B. Laštovičková a J. Sychrovský.

Další výsledky: TJ Sokol Podlázky – TJ Plzeň-Újezd 17:23 (11:18), TJ Plzeň-Újezd – TJ Stará Ves n. O. 4:11 (2:4), TJ Přeštice – Sokol Tymákov 14:22 (8:10).

II. liga mužů - skupina B

17. kolo: Podhorní Újezd – Sokol Dobruška 22:26 (12:11). První poločas přinesl vyrovnanou hru. Do druhé půle vstoupili domácí s jednobrankovým náskokem. Dobrušská obrana se zpevnila, získala více míčů a dala tak příležitost útoku na obrat skóre. Postupem času bylo zřejmé, že domácím docházejí síly a Dobruška mohla slavit výhru 26:22. Značnou měrou k tomuto výsledku přispěl Josef Tomáš, který vstřelil 16 branek. Díky této důležité výhře, která zajistila snížení bodové ztráty na vedoucí MS Brno, žije i naděje na posun na vedoucí pozici. O víkendu (2. – 3. června) tým z města F. L. Věka vyráží do Brna, kde změří síly nejprve s Drakenem a další den bude následovat utkání o první místo s Moravskou Slávií.

Sestava a branky Dobrušky: Tomáš Preclík, Michal Urban – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Milan Roleček, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš 16, Josef Morávek 6, Matěj Pultar, Jan Verner 4, Michal Verner.

Další výsledky: Sokol Svinov – KNH Moravská Slavia Brno 17:17 (10:7), TJ Stará Ves n. O. – Draken Brno 20:24 (13:10), TJ Sokol Osek n. B. – SK Studénka 17:23 (9:9), Jiskra Humpolec – Sokol Kokory 9:10 (7:4), 1. NH Brno – Sokol Ostopovice 14:18 (5:9).