Favorit celého turnaje Spectrum Praha potvrdil svoji roli, i když ve skupině nečekaně ztratil jeden zápas s Painbusters Most

Komisařem turnaje byl Jan Hora, pořadatelem SK Kostelec Tigers. Open mistrovství se zúčastnilo celkem jedenáct týmů, bohužel po prvním hracím dnu bylo vyloučeno družstvo Pasos Pardubice, které v sobotu přijelo pouze v osmi hráčích. Počasí v Kostelci opět hodně pozlobilo domácí pořadatele, v pátek se po vydatném dešti nedohrálo utkání mezi družstvy Sezimova Ústí a Mostem, utkání bylo přerušeno a dohrávalo se v sobotu večer.

Po skončení pátečních zápasů přišla průtrž mračen a na hřišti bylo deset centimetrů vody. Po velkém úsilí se pořadatelům podařilo do jedenácti hodin večer hřiště odvodnit a ráno opět zprovoznit obě hřiště. Sobota pak proběhla bez problémů. V neděli nás déšť trápil hned od rána. Podařilo se odehrát na každém hřišti dvě utkání a poté přišla průtrž mračen. Bylo rozhodnuto, že zápas o 7. až 8. místo mezi domácími Tigers a Plzní bude zrušen. Po půl hodině čekání začali pořadatelé za vydatné pomoci hráčů Spectra připravovat hřiště B, aby se tak mohli odehrát nejdůležitější zápasy o postup do finále a následné finále. Kdyby se tyto zápasy neodehrály, tak by si první místo vybojovali Žraloci Ledenice, na druhém by s byl Most a Spectrum Praha by bylo až třetí. Vše nakonec bylo úplně jinak a titul Mistrů České republiky je u nejlepšího týmu.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A se jevilo jako jasný favorit družstvo Spectrum Praha, které v prvních dvou zápasech své soupeře porazilo rozdílem třídy, domácí Tigers pak 9:0. Poté však favorit překvapivě prohrál s družstvem Mostu, které vyhrálo 5:2 díky výborné a obětavé hře celého týmu. Most v sobotu své první místo v této skupině potvrdil vítězstvím v dohrávaném zápase s Hladovými Hrochy, tento zápas v prodloužení skončil v poměru 9:11 pro Most. Zápasy mezi Hladovými Hrochy, Pain〜busters Most a domácími Tigers byly vyrovnané a až do konce velmi napínavé. Domácí Tigers bohužel v obou zápasech prohráli o bod, ale k vidění byla pěkná hra. Na posledním místě ve skupině skončilo družstvo Tempa Praha bez jediné výhry.

Skupina B měla od začátku hned dva favority na vítězství, z prvenství ve skupině se nakonec radovalo družstvo Ledenic, které v rozhodujícím utkání přehrálo Hrochy z Havlíčkova Brodu 8:6. Velmi pěkné výkony podávalo i družstvo Kotlářky Praha, které obsadilo ve skupině 3. místo. V zápase o 4. místo v této skupině přehrálo družstvo Slávie VŠ Plzeň tým Snails Kunovice 7:3, kterému patří 5. místo. Družstvo Pasos Pardubice bylo po prvním dnu vyloučeno.

Výsledky nadstavby
Painb. Most – Ledenice ⋌ 2 : 10
Spectrum – Havl. Brod ⋌ 9 : 0
Sezimovo Ústí – Kotlářka 9 : 8
Tempo Praha –Kunovice⋌ 3 : 13
VŠ Plzeň – Tigers ⋌ zrušeno
Painb. Most –Spectrum ⋌ 1 : 11
Finále
Ledenice – Spectrum ⋌ 2 : 6


Mistrem České republiky juniorů pro rok 2010 se stalo družstvo Spectra Praha.


Konečné pořadí
1. Spectrum Praha
2. Žraloci Ledenice
3. Painbusters Most
4. Hroši Havlíčkův Brod
5. Hladoví hroši TJ Spartak Sezimovo Ústí
6. SK Kotlářka Praha
7.-8. SK Kostelec Tigers a Slávia VŠ Plzeň
9. Snails Kunovice
10. TJ Tempo Praha
Individuální ocenění
Nejlepší pálkař: Vladimír Hanák (Painbusters Most).
Nejlepší nadhazovač: Jaroslav Novák (Spectrum Praha).
Nejužitečnější hráč: Tomáš Klein (Spectrum Praha).
Mistrovství bylo velmi kvalitní, bohužel bylo hodně poznamenáno nepřízní počasí, které ovlivnilo hodně zápasů. Kostelec pořádá Mistrovství velmi dlouho, ale tentokrát příprava hřišť opravdu byla nejnáročnější za posledních pár let. Spectrum potvrdilo roli favorita, když pouze jednou zaváhalo v zápase s Mostem, dokázalo získat titul. Ale také prvních osm týmů bylo na dobré a srovnatelné úrovni a předváděly velmi pěknou hru. ⋌

(pn, han, al)