Pořadatelé připravili pět překážek. Čtyři noci se pilně zasněžovalo. Sněhová pokrývka se pohybuje mezi dvaceti a šedesáti centimetry.

Akce je přístupná snowboardistům z celé republiky. Běžně se v Olešnici objeví jezdci ze Slovenska. V minulých letech se do závodu hlásilo šest až sedm desítek jezdců. Pořadatelé opět očekávají širokou účast.

Disciplína slopestyle je pro diváky zajímavá, protože se jí účastní snowboardisté z české špičky. Závod se jede ve třech kategoriích - junioři do 15 let, ženy a muži. Na závodníky čekají tři kvalifikační jízdy. Nejhorší se skrtá. Do finále postoupí okolo třiceti procent přihlášených jezdců a jezdkyň.

Pro nejlepší snowboardisty jsou připraveny ceny v celkové hodnotě okolo čtyřiceti tisíc korun. Atraktivní cenou pro vítěze je prkno Rome. Na absolutní špičku čekají prize money za osm tisíc.

Program Snowponx team slopestyle: 9.00 – 10.30 registrace závodníků, 11.00 kvalifikační jízdy, 15.30 finálové jízdy, 16.00 vyhlášení nejlepších závodníků.
Na snowboardový závod naváže večer od 20 hodin afterparty v horské boudě Čihalka. K tanci a poslechu budou hrát hrají Dub Vice Gangsters z Prahy, DJ Hammer a další.

(dop, six)