Dvouhra

Ve skupině druhého stupně se Šlehobrová postupně utkala s Ivou Meidlovou (Ústí n. L.), Hanou Jakubcovou (Voděrady) a Adélou Čornyovou (Roudnice n. L.). Všechna utkání zvládla na jedničku a zajistila si postup mezi nejlepší osmičku z prvního místa.
Rozínková byla nalosována do skupiny označené za nejvyrovnanější. V prvním zápase podlehla nejtěsnějším rozdílem 2:3 na sety Martině Štikové z Mostu a stejně se jí vedlo i v dalším zápase proti Michaele Pikalové ze Slavoje Praha. Ve svém posledním vystoupení ve skupině ale po výborném výkonu přehrála 3:1 republikovou čtyřku Tamaru Tomanovou (Havířov). Vzhledem k dalším výsledkům ve skupině jí však jediné vítězství k postupu nestačilo a třetí místo znamenalo celkově 9. - 12. místo v turnaji.
Simona Šlehobrová pokračovala ve skvělých výkonech. O postup do semifinále se utkala s Pražankou Pikalovou, přemožitelkou Daniely Rozínkové. Doberská hráčka odvracela ve čtvrtém setu dva mečboly, ale set vyhrála v koncovce. Zopakovala to i v pátém setu a mohla se radovat z postupu. V semifinále proti republikové dvojce Kristýně Mikulcové z Břeclavi se Šlehobrová prezentovala nejlepším výkonem dne (3:1) a zaslouženě postoupila do finále proti soupeřce ze skupiny Ivě Meidlové, která překvapivě porazila trojku Karin Adámkovou.
Simona Šlehobrová (na snímku) s přehledem zopakovala vítězství z prvního vzájemného souboje a po výsledku 3:1 se mohla radovat z premiérového triumfu v republikovém turnaji dorostenek.

Čtyřhra

Ve čtyřhře se Šlehobrové už tolik nedařilo. Vypadla už ve druhém kole. V deblu si však náladu po brzkém vyřazení ve dvouhře trochu spravila Daniela Rozínková. S partnerkou Ivou Meidlovou jsou velmi dobře sehrané a turnajem postupovali bez větších problémů až do semifinále. Výhra 3:2 je pak posunula do boje o nejvyšší příčku. Finále proti dvojici Štefcová, Mynářová (Slavoj Praha, Havířov) rozehrály dobře a vedly 2:1 na sety. Čtvrtý jim ale vůbec nevyšel. Pátý set byl od počátku velmi vyrovnaný. Byl to opravdový vrchol turnaje. Dlouhé topspinové výměny hrané na hranici rizika provázely občas zákonitě celkem jednoduché chyby, ale všechny aktérky si vysloužily často potlesk tribun. Pátý set byl téměř nekonečný příběh. Jako by se hráčkám ani nechtělo domů, protože se jednalo o poslední zápas celého turnaje. Nakonec po mnoha mečbolech na obou stranách skončil pátý set výsledkem 18:20 ve prospěch Štefcové s Mynářovou.

(jar, six)