Na deštenské sjezdovce Marta se početná sešlost masek vyřádila na zbytcích sněhu na obřím skoku. Své jezdecké a skokanské dovednosti zde předvádělo několik čertů, čarodějnic, ježibab, broučků, berušek, motýlů, sudiček a dalších různých masek, mezi něž se zapojili i přestrojení rodiče. Když se všichni řádně vydováděli a děti zmáchaly, tak se společně přesunuli do penzionu Kristýna v Jedlové. Po obědě následovalo hodnocení celé sezony, informace trenérů o dalším průběhu tréninků a o připravovaných letních soustředěních. Byla přečtena i zpráva o ekonomické situaci a další informace týkající se oddílu SKI Skuhrov.

Předseda oddílu Jiří Ehl poděkoval všem rodičům za pomoc při organizaci závodů pořádaných oddílem a poděkoval i všem sponzorům za jejich finanční příspěvky. Ocenil práci trenérů Josefa a Petra Michlových a trenérky nejmladšího žactva Jany Štefkové.

V letošní sezoně se naši závodníci postavili na start prvních závodů již během vánočních svátků 27. prosince ve Vysokém nad Jizerou a poslední medaile přivezli naši dorostenci 9. dubna z Harrachova, kde se uskutečnilo finále Bohemia Tour. Tady získali v závodě štafet stříbrné medaile dorostenky Hanka Remešová a Šárka Jirásková a dorostenci Petr Remeš a Josef Šabata.

Nejvíce závodů mají za sebou dorostenci, kteří náš oddíl reprezentovali velice dobře a ze všech závodů přiváželi cenné kovy a tituly mistrů ČR.
Mezi nejúspěšnější závodníky sezony patří Karel Píč, který se zúčastnil v únoru Mezinárodní olympiády mládeže – EYOWF v Liberci. V závodech Českého poháru získal stříbrnou a dvě bronzové medaile. Z mistrovství ČR přivezl bronz.

Petr Remeš se stal ve své kategorii vítězem letošní Jilemnické padesátky na 25 km trati. V závodech Českého poháru získal zlato a bronz v závodech klasickou technikou. Z mistrovství ČR si přivezl stříbro a bronz.

Josef Šabata získal bronz na přeboru Libereckého kraje na Benecku a z Českého poháru si přivezl stříbro ze závodu ve sprintech.

Našemu triu dorostenců se podařilo v jejich závodnické kariéře získat již třetí medaili ze závodů štafet na Mistrovství ČR, tentokrát stříbrnou v závodě na Božím Daru.

Z děvčat si v letošní sezoně vedla skvěle mladší dorostenka Šárka Jirásková. Stala se třikrát vítězkou Českého poháru a na MČR získala zlatou a stříbrnou medaili. Spolu s Kristýnou Holíkovou se staly vítězkami štafet na MČR na Božím Daru. Kristýna si kromě jiných cenných umístění přivezla bronz ze závodů Českého poháru v klasice. Mezi nejcennější medaile ml. dorostenky Hanky Remešové patří stříbro ze štafet na MČR na Božím Daru. Odtud si naši dorostenci přivezli celkem deset medailí.

V ostatních kategoriích více zabodovaly pouze ml. žákyně Zuzka Holíková a Jitka Štefková a v kategorii mladších žáků Ondra Martinec.

Je třeba konstatovat, že v minulých sezonách bývala medailová úroda podstatně lepší. Snad nadcházející letní příprava napomůže ke zlepšení v sezoně příští.

Na druhou stranu platí, že nemusí být všichni nejlepší. Hlavně když mají radost z pohybu, získají smysl pro povinnosti, dobrou partu a ony i ty medaile přijdou. A když třeba ne, tak dovednosti a zkušenosti, které děti získají během tréninků v oddíle a na soustředěních, jistě zúročí ve svém dalším životě.
Podrobnější informace o oddíle, o závodech a fotografie najdete na stránkách oddílu: www.ski-skuhrov.cz.

M. Šabatová,
SKI Skuhrov nad Bělou