Pro bývalého mistra světa a vítěze Světového poháru Krause bylo vítězství první i poslední v letošní zimě. "Docela mě to potěšilo. Jsem rád, že to takhle dopadlo, protože vítězství nemá člověk nikdy samozřejmé," řekl Kraus po posledním závodu sezony.

V závodech Světového poháru skončil Kraus nejlépe druhý, při premiéře disciplíny na olympiádě byl ve Vancouveru jedenáctý.
Český šampionát ohrožovalo počasí. Trať se dodělávala ve Skiareálu až večer před v závodem. Dopoledne vytrvale pršelo, ale hodinu před polednem déšť ustal a Kraus mohl na "svém" svahu dominovat.

"Trať nemá parametry Světového poháru, je tady všechno v menším, ale já to mám rád. Ve Špindlu jsem se skikrosem začínal a líbí se mi to tady. Je to vždycky poměrně pěkný závod," řekl šestatřicetiletý lyžař, který získal titul mistra republiky počtvrté za sebou.

Soutěž žen vyhrála Polka Karolina Riemenová. Českou mistryní je v závodu druhá Nikol Kučerová, za ní dojela Štěpánka Lučanová.

Dnes se uskuteční na stejné trati Český pohár, domácí sezonu ukončí ve středu a ve čtvrtek FIS závody na Horních Mísečkách.

Výsledky mistrovství republiky ve skikrosu ve Špindlerově Mlýně:

Muži: 1. Kraus, 2. Šafář (oba ČR), 3. Zagorski (Pol.), 4. Takáč (ČR). Ženy: 1. Riemenová (Pol.), 2. Kučerová, 3. Lučanová, 4. Strychová (všechny ČR).

(čtk)