Aktuálně figurují na seznamu startujících mladé naděje alpského lyžování z devíti zemí – Nizozemsko, Bělorusko, Kazachstán, Švédsko, Rusko, Velká Británie, Slovinsko, Slovensko a samozřejmě Česká republika, vítěz loňského ročníku.

Technický delegát letošního ročníku je Kazimier Karzenowski ze sousedního Polska. „Technický delegát má nad závodem hlavně dohlížet, jestli je vše podle lyžařských pravidel, popřípadě s něčím poradit či pomoc. Kazimier u nás ještě jako technický delegát nebyl," komentuje ředitel závodu Jaroslav Křístek. Samotný program začne ve čtvrtek příjezdem všech účastníků, poradou a zahajovacím ceremoniálem. Na trať se vrhne první závodník v pátek v dopoledních hodinách.

Tento mimořádný závod v minulosti přivítal také pozdější hvězdy světového lyžování, jako jsou sourozenci Kosteličovi, Šárka Strachová nebo Ondřej Bank a další členové reprezentačního výběru. Závod tak stojí za to sledovat přímo v místě konání a přitom si i skvěle zalyžovat na červené a modré sjezdovce. Ti, kteří se nedostanou přímo do Říček, mohou sledovat celý závodní víkend při on-line přenosu.

Program – pátek 27. ledna – slalom, 1. kolo kategorie U16 a U14 (9.00), 2. kolo kategorie U16 a U14 (12.00). Sobota 28. ledna – obří slalom, 1. kolo kategorie U14 (9.00), obří slalom, 1. kolo kategorie U16 (11.45), obří slalom, 2. kolo kategorie U16 (14.00).

(tz, dr)