Červeno-modro-bílé barvy skuhrovských kombinéz křižovaly tratě v Novém Městě na Moravě, na šumavském Zadově a na Suchém vrchu.

Suchý vrch

Nejmladší a mladší žáci se zúčastnili závodu na Suchém vrchu, kam kvůli nedostatku sněhu museli přesunout dějiště pořadatelé z klubu Biatlon OEZ Letohrad.

Zazářila nejmladší žákyně Jitka Štefková, která se postavila na bronzový stupínek. Hned v těsném závěsu za ní dojela na čtvrtém místě Zuzka Holíková.
Nejmladším žákům se podařilo získat shodná umístění - Vojta Remeš doběhl třetí a Ondra Martinec hned za ním čtvrtý.

Mladší žákyně Kristýna Holíková obsadila osmou příčku, Pavla Ulrichová třináctou a Míša Rozinková sedmnáctou.

V pořadí třetí bronz pro skuhrovské barvy vybojovala mezi staršími žákyněmi Monika Knápková.

Zadov

Až na Šumavě v areálu na Zadově bojovala na Mistrovství České republiky staršího žactva skuhrovská trojice. V závodě volnou technikou na tři kilometry obsadil Petr Remeš šestnácté místo, Hana Remešová vynikající dvanáctou příčku. Alena Henclová obsadila osmatřicátou pozici.

Následující den se jel závod štafet. V sestavě Královéhradeckého kraje se představil Petr Remeš společně s M. Švarcem z trutnovského oddílu a s L. Průšou z TJ Spartak Police nad Metují. Východočeské trio vybojovalo cenné bronzové medaile. V dívčí štafetě Královéhradeckého kraje běžela na druhém úseku Hana Remešová (zahajovala M. Řádová z TJ Spartak Vrchlabí). Pro zlatou medaili do cíle finišovala Šárka Jirásková z TJ Spartak Police nad Metují.

Nové Město na Moravě

Republikový šampionát dorostu se odehrál na zledovatělých tratích v Novém Městě na Moravě. V silné konkurenci nejpočetněji zastoupené mládežnické kategorie nechyběly ani skuhrovské talenty, svěřenci bývalého českého reprezentanta Petra Michla.

V závodu klasickou technikou na 6 km mladších dorostenců skončil Josef Šabata šestnáctý a Karel Píč osmnáctý. Mezi staršími dorostenci na devítikilometrové trati doběhl Oldřich Schejbal na dvanáctém místě a Lukáš Zatloukal na devětadvacátém.

Do elitní desítky mezi mladšími dorostenkami (3 km) nakoukla Alena Schejbalová (10.), ve starší kategorii Radka Henclová navzdory osudného pádu na šestikilomtrové trati obsadila vynikající sedmé místo.

Následující závod volnou technikou se jel systémem nástupu na start s časovou ztrátou z klasiky (tzv. Gundersenova metodou), což ve výtečné atmosféře přineslo řadu dramatických soubojů.

Umístění skuhrovských reprezentantů - mladší dorostenci: Josef Šabata 11. místo, Karel Píč 19. místo, starší dorostenci: Oldřich Schejbal 17. místo, Lukáš Zatloukal 31. místo, mladší dorostenky Alena Schejbalová 8. místo, starší dorostenky Radka Henclová 9. místo.

O tomto víkendu čekají na mladé běžce SKI Skuhrov nad Bělou další závody na náročných tratích na Benecku v Krkonoších.

(ski, six)