V reprezentační výpravě Královéhradeckého kraje na III. Zimní olympiádě dětí a mládeže, která se uskutečnila ve Zlíně, Rožnově pod Radhoštěm a v zimním areálu na Pustevnách, nechyběli čtyři členové oddílu SKI Skuhrov nad Bělou.

V běhu na lyžích se na Moravě představili Kristýna Holíková, Dáša Hamerská a sourozenci Hana a Petr Remešovi. Královéhradecký tým doplnili tři talentovaní lyžaři z trutnovského oddílu a Šárka Jirásková z TJ Spartak Police nad Metují.

Zimní olympiády se zúčastnily děti ze čtrnácti krajů České republiky. Závodilo se ve všech zimních sportech. Zástupci jednotlivých krajů byli oblečeni do krásných kombinéz různých barev. Reprezentanty Královéhradecka zdobila kombinace červené, bílé a černé. Byla slušivá a asi přinesla jim i sportovní štěstí.

V běžeckém závodu volnou technikou mladších žákyň (ročník narození 1996) na dva kilometry obsadila Kristýna Holíková osmé místo a Dáša Hamerská skončila ještě o jednu příčku výše.

V kategorii starších žáků (1994) na trati dlouhé tři kilometry doběhla Hana Remešová jedenáctá. Na stejné umístění dosáhl ve stejné věkové kategorii i její bratr Petr.

Další den čekal na mladé olympioniky závod klasickou technikou. Všichni skuhrovští běžci se tentokrát vešli do elitní desítky: mladší žákyně (2 km) Kristýna Holíková 5. místo, Dáša Hamerská 7. místo; starší žákyně (3 km) Hana Remešová 10. místo, starší žáci Petr Remeš 7. místo.

Na základě výsledků obou individuálních závodů trenéři Michl a Šretr nominovali sestavy pro štafetový běh. Výběr reprezentantů se jim skutečně vydařil, protože trio dívek ve složení Kristýna Holíková, Hana Remešová a Šárka Jirásková obsadilo skvělou stříbrnou příčku.

V chlapecké štafetě skuhrovský oddíl zastupoval Petr Remeš. Královéhradecká štafeta si dojela pro bronzové medaile. Mladí běžci ze skuhrovského oddílu SKI se v konfrontaci s talenty z celé republiky rozhodně neztratili a výraznou měrou přispěli k medailové sbírce výpravy z východních Čech.

(sš, six)