Juniorka Radka Henclová nenašla přemožitelku na 15 km klasicky

Během předminulého víkendu, kdy měla většina členů oddílu SKI Skuhrov nad Bělou plné ruce práce a starostí s organizací 25. ročníku Orlického maratonu, sbírali skuhrovští starší žáci cenné body na Mistrovství České republiky staršího žactva na Pustevnách v Beskydech.

Na tříkilometrové trati volnou technikou si nejlépe vedla Kristýna Holíková, která obsadila šesté místo. Do elitní desítky se ještě podařilo vklínit desáté Dagmar Hamerské. Pavla Ulrichová dojela na 23. místě. Jediný zástupce SKI Skuhrov nad Bělou v kategorii chlapců Martin Štefek skončil jednadvacátý.
Nadcházející den patřil závodu štafet na třikrát 3 kilometry klasicky. Členkou štafety Královehradeckého kraje byla skuherská Kristýna Holíková. Společně V. Hložkovou ze Spartaku Vrchlabí a Š. Jiráskovou (Spartak Police nad Metují) obsadily čtvrtou příčku.

(sš, six)

Henclová mezi juniorkami začala hned titulem

Skuhrov n. B. - Osmnáctiletá běžkyně na lyžích RADKA HENCLOVÁ si na Benecku doběhla pro titul mistryně republiky na patnáctikilometrové trati klasicky. Členka oddílu SKI Skuhrov nad Bělou se po hromadném startu vzdálila soupeřkám společně s Hájkovou z Nového Města na Moravě a jabloneckou Blažkovou hned v prvním stoupání. „Rozhodlo se v polovině závodu, kdy jsem dokázala ujet i Hájkové a v závěrečném kopci jsem náskok ještě zvýšila,“ popsala průběh mistrovského závodu studentka maturitního ročníku na dobrušském gymnáziu. V cíli měla před druhou Hájkovou více než minutový náskok.

Radka Henclová bydlí v Novém Městě nad Metují. Mezi juniorky přešla před letošní sezonou. Na Benecku sice chyběla trojice reprezentantek, přesto je vítězství skvělým úspěchem, na nějž v mladších kategoriích nedosáhla. „Cítím se momentálně ve velmi dobré formě, kterou bych chtěla prodat i během nadcházejícího víkendu na desetikilometrové trati,“ říká skuhrovská naděje.

Z výsledků MČR juniorek – 15 km klasicky: 1. Henclová Radka (SKI Skuhrov n. B.) 53:41,9 min., 2. Hájková Lucie (SK Nové Město n. Mor.) –1:11,6, 3. Blažková Klára (SKI klub Jablonec n. N.) –2:44,9.