Dějištěm prvního Republikového klasifikačního závodu (RKZ) ve sjezdovém lyžování v kategorii žáci byla Karolínka v Beskydech.

Na závody Českého poháru – Head cupu odjížděli závodníci oddílu TJ Sokol Deštné v Orlických horách s velkým očekáváním. Podzimní a vánoční příprava pod vedením trenérů T. Klinského a R. Jakoubkové probíhala velice intenzívně jak na alpských ledovcích (Itálie, Švýcarsko, Rakousko), tak na domácí sjezdovce v Deštném.

Po loňské úspěšné sezoně je totiž na co navazovat a co obhajovat. Deštenský oddíl se v rámci Českého poháru umístil v konkurenci 95 oddílů z celé republiky na vynikajícím sedmém místě.

Hlavní podíl na tomto úspěchu měla kategorie žáků s těmito výsledky – konečný republikový žebříček na konci minulé sezóny: mladší žáci: 11. Tomáš Klinský, 18. Jan Ježek; mladší žákyně: 4. Lucie Rydlová, 7. Adéla Berkovcová; starší žáci: 11. Tomáš Nutil, 13. Kryštof Preininger.
Lucie Rydlová byla v loňské sezoně členkou reprezentačního družstva A a zúčastnila se i několika zahraničních závodů. Tomáš Klinský do žákovské reprezentace patří letos. Ostatní členové oddílu se umisťovali na předních místech v regionálních závodech či v neoficiálním mistrovství České republiky přípravek Head Funsportcup 2010.

Výsledky I. RKZ
Český pohár - Head cup

Slalom – mladší žáci: Duo Tomáš Klinský a Jan Ježek potvrdilo dobré výsledky z loňského roku a obsadili druhé, respektive čtvrté místo z celkového počtu padesáti závodníků. Starší žáci: Kryštof Preininger zajel své dosavadní maximum a ve velice silné kategorii vybojoval čtvrté místo z 51 závodníků.
Starší žákyně: deštenským děvčatům se dobře rozjetý závod nepodařilo dokončit. Při riskantní jízdě měla kolize, které je připravily o lepší výsledek.
Obří slalom – mladší žáci: 1. Tomáš Klinský, 3. Jan Ježek. Stupně vítězů v barvách Deštného. Starší žáci: 5. K. Preininger opět zajel dvě výborné jízdy, které ukazují na velice slušnou formu. Starší žákyně: děvčatům se dařilo o poznání lépe než ve slalomu a vybojovala tato umístění: 9. Adéla Berkovcová, 11. Lucie Rydlová.

Další závody jsou na programu už tento víkend ve Špindlerově Mlýně, kde se pojede obří slalom a letos poprvé i dva superobří slalomy.

(lp, dr)