Návrat zlaté štafety

Skuhrovští reprezentanti se po letošní závodní sezoně mají čím chlubit. Premiérový závod absolvovali již 13. prosince v polských v Jakuszycích. První závod organizovaný oddílem SKI Skuhrov nad Bělou – 47. ročník Orlického poháru – se konal mezi vánočními svátky 30. prosince a z důvodu nedostatku sněhu se závodilo na Luisině údolí.

Největší úspěchy letos slavili skuhrovští dorostenci. Celkovým vítězem Českého poháru se stal Karel Píč, přičemž Josef Šabata skončil na druhém místě. Petr Remeš obsadil 11. místo, mladší dorostenka Hanka Remešová stejně jako zástupce starších dorostenců Olda Schejbal obsadili v konečném hodnocení 20. příčku.

Josef Šabata zvítězil v samostatném hodnocení Českého poháru ve sprintech. Oddíl SKI Skuhrov nad Bělou se v republikovém žebříčku umístil desátý v konkurenci třiatřiceti hodnocených klubů. Do seriálu Český pohár se započítávaly závody v Jablonci nad Nisou, v Novém Městě na Moravě a na Pradědu.

V Novém Městě na Moravě se mladším dorostencům SKI Skuhrov podařilo zvítězit a obhájit prvenství v závodě štafet z roku 2007, kdy na domácích tratích na Mistrovství republiky staršího žactva rovněž zvítězili. Trenér Petr Michl štafetu postavil ve stejném složení: rozjížděl Karel Píč, předával Petr Remešovi a Josef Šabata finišoval pro zlato.

V úvodní části Mistrovství České republiky dorostu na Božím Daru dojel Karel Píč dojel dvakrát na čtvrtém místě a Josef Šabata na pátém a devátém. Druhá část MČR proběhla na Horních Mísečkách. Ve sprintu zvítězil Josef Šabata a Karel Píč skončil osmý. Ve skiatlonu vybojoval zlato Karel Píč před stříbrným Josefem Šabatou.

Starší žáci již rovněž absolvují mistrovské závody. Skuhrovské děvčata reprezentovaly Dagmar Hamerská a Kristýna Holíková. Mezi chlapci jezdil Martin Štefek ze Solnice. První část se jela v Beskydech na Pustevnách. Umístění dívek : Hamerská 9. a 10. místo, Holíková 6. a 4. místo. Ve druhé části v Mladých Bukách u Trutnova děvčata dopadla ještě lépe. Dagmar Hamerská získala stříbrnou medaili ve sprintech a Kristýna Holíková bronz v závodě klasickou technikou.

Henclová juniorskou mistryní republiky

Skvělého úspěchu dosáhla Radka Henclové (do Skuhrova dojíždí z Nového Města nad Metují), která letos vybojovala juniorský titul mistryně republiky.

Nelze opomenout ani mladší závodníky Skuhrova v kategorii nejmladšího žactva, kteří rovněž zdobí skuhrovskými barvami stupně vítězů. Nejvíce se dařilo Vojtěchu Martincovi. Dále se letos na tratích objevili Václav a Tomáš Noskovi, Kátěřina Frydrychová, Jitka Štefková, Zuzana Holíková.

Zapojili se i nejmladší, ze Skuhrovských konkrétně: Denisa Milichovská, Kristýna Kulhánková, Daniel Herout, David Mlejnek, Jiří Rambousek a Richard Rigo.

Oddíl Ski Skuhrov nad Bělou letos organizoval kromě řady závodů pro jiné organizace a spolky 47. ročník Orlického poháru a jubilejní 25. ročník Orlického maratonu a šestý ročník Orlického půlmaratonu. Poslední podnikem sezony 28. března bylo Kritérium posledního sněhu.

Zimní sezony tradičně uzavřel karneval v maskách, při kterém se užilo spousta legrace, a Valná hromada v hotelu Panorama. Dosažené sportovní výsledky zhodnotili trenéři Petr a Josef Michlovi. Zároveň seznámili s připravovanými letními soustředěními. Promítaly se fotografie ze závodů a běžci se pochlubili získanými medailemi, poháry a diplomy.