Mezi vyznavači futsalu byl letos velký zájem o start v Dobrušce. Místní pořadatelský klub FC Santus uzavřel přijímání přihlášek týmů měsíc před jeho zahájením – už byl naplněn!

Vítěz DOPO pojede na Turnaj mistrůDobrušský pohár v letošním roce získal licenci v rámci „Turnaje mistrů futsalových soutěží" projektu Svazu futsalu České republiky. Mužský vítězný tým Dobrušského poháru si vybojuje právo účasti na Turnaji mistrů! Premiérové klání českých mistrů se letos konalo na sklonku června a vyhrál ho FC Baník Chomutov. Vítěz nadcházejícího Dobrušského poháru 2014 bude mít možnost nastoupit na Turnaji mistrů až v příštím roce 2015.

Fanoušci fotbálku v počtu 4+1 se opět mohou těšit na turnaj mužů, ale také na souboje ženských družstev. Mužského turnaje se zúčastní 60 týmů, ženského deset ze všech koutů republiky.

Mužské týmy jsou v sobotu rozlosovány do základních dopoledních a odpoledních skupin po 5 týmech. Postupující celky se v neděli utkají v osmi čtyřčlenných skupinách, z nichž nejlepší šestnáctka se probojuje do závěrečných bojů play off.

Vrchol v podobě finálového duelu se v neděli dá očekávat okolo 15. hodiny.

Turnaj žen bude zítra zahájen přesně v pravé poledne ve dvou skupinách po 5 týmech, následovat bude play off, z něhož okolo 18:00 vzejde vítězný tým.

V turnaji jsou nastavena klasická futalová pravidla, na jejichž dodržování budou dohlížet rozhodčí se zkušenostmi z první futsalové ligy.

Po celou dobu je v areálu stadionu zajištěno kvalitní občerstvení: gyros, steaky, klobásy, párky v rohlíku, guláš, obložený chleba a další – vše za lidové ceny. Co se týče piva, jsou pořadatelé věrni místní výrobě – Dobrušské jedenáctce. Připravena je také široká nabídka nealkoholických a alkoholických nápojů.

Sobotní večer bude patřit taneční zábavě pod širým nebem se skupinou Netřesk (rock-pop). , při nepřízni počasí se zábava přesune do hangáru v areálu Dobrušského poháru. Program letos oživí cvičení Zumba v podání Mariky Kyselové. Aktuální informace o DOPO 2014 lze najít na internetových stránkách www.dobrusskypohar.cz a na facebooku „Dobrušský pohár 2014“. ⋌(six)