České barvy na světovém šampionátu v okolí města Inverness úspěšně reprezentovala DENISA KOSOVÁ z Rychnova nad Kněžnou, která v současnosti běhá za klub OK 99 Hradec Králové.

Mezi její dřívější největší úspěchy patří zlatá medaile ze štafet na dorosteneckém mistrovství Evropy 2009 v srbském Kopaoniku a stříbrná medaile z juniorského mistrovství světa 2010 v dánském Aalborgu. Na letošním šampionátu ve Skotsku si čtyřiadvacetiletá orientační běžkyně odbyla premiéru, nutno dodat, že velice úspěšnou, mezi dospělými.

Sprint žen

Prvním závodem byla kvalifikace sprintu ve městečku Forres. Závod žen, na jehož startu stálo přes sto závodnic, byl velice vyrovnaný a rozhodovalo sebemenší zaváhání. Denisa Kosová, která se mistrovství světa dospělých zúčastnila poprvé, obsadila sedmé místo v rozběhu a postoupila do finálového závodu, kde obsadila jedenácté místo a postarala se tak o druhý nejlepší český ženský výsledek ve sprintu v historii této disciplíny.

Sprintové štafety

Třetím závodem byly sprintové štafety v rybářském městě Nairn, Denisa Kosová tuto štafetu rozbíhala a spolu s Janou Knapovou, Janem Procházkou a Janem Petrželou vybojovali desáté místo.

Lesní štafety

Posledním závodem mistrovství byly pro Denisu Kosovou lesní štafety v okolí zámku Darnaway v terénu s mnoha vrstevnicovými detaily. Úkol rozběhnout tříčlenný závod žen připadl opět Denise Kosové, která přiběhla na předávku se skupinou všech favorizovaných štafet. Adéla Indráková na druhém úseku a Jana Knapová na třetím úseku též skvěle bojovaly, postavení štafety udržely a výsledkem bylo krásné šesté místo v rychlém závodu. Byl to výborný úspěch, který se před závodem neočekával, jelikož děvčata na mistrovství světa startovala poprvé. (dr, mk)