Šestidílný seriál mistrovství České republiky v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017" vyvrcholí dnes – v sobotu 11. ledna – finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách.

Podle slov Josefa Švorce z pořadatelského týmu je připravena kvalitní trať, které prospívá současné mrazivé počasí. Většina jezdců již v Dobřanech startovala a ví, že místní trať (okruh měří 600 metrů) v prostorách autokrosového závodiště „U hradu" bývá vždy zajímavá a velice rychlá. Není bez zajímavosti, že v Dobřanech se letos pojede historicky patnáctý mistrovský závod.

KDO BUDE MISTREM?

Dnešní závody definitivně rozhodnou o tom, která dvojice získá 19. mistrovský titul v motoskijöringu. Nejlepší výchozí pozici mají klášterečtí bratři Šrolerové, kteří mají na svém kontě celkem 87 bodů. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (82 bodů) a Josef Mňuk s Filipem Langerem (77 bodů). Šrolerové tak mohou navázat na svoji sbírku mistrovských titulů z let 2005, 2006 a 2010. Ale nebudou to mít jednoduché. Mohaupt s Hotovým i Mňuk s Langerem se určitě jen tak nevzdají.

V Dobřanech se rozhodne i o vítězi Orlického poháru pro hobby jezdce. Po čtyřech odjetých závodech jsou na tom nejlépe Kylar s Majvaldem (68 bodů). Za určitých podmínek by je mohli předstihnout Lux s Fiedlerem (53 bodů) a vítězové Orlického poháru z roku 2015 Kavka se Sabotou (50 bodů).

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Letošní zima zatím závodníkům přála a je to znát i na kvalitě výkonů všech startujících. A tak se diváci mohou těšit na nádherné závody. Pořadatelé v Dobřanech jsou známí svou pohostinností. V místním „Dřeváku" bude dobře postaráno nejen o jezdce, ale i o diváky. Po závodě pak přijde i chvilka slávy pro nejlepší. Vyhlášení a odměnění věcnými cenami bude připraveno pro pět nejlepších jezdců a lyžařů jak v seriálu mistrovství České republiky, tak i v Orlickém poháru. Tradičně bude vyhlášen „skokan roku", nejlepší pořadatel a osobnost motoskijöringu.

Tréninky startují již v 9.45 hodin. Vlastní závody začínají jízdami Orlického poháru v 11.30 hodin, ve 12 hodin je zahájení a ve 12.30 hodin se jedou kvalifikační jízdy. Finálové jízdy jsou na programu předběžně kolem 15 hodin.

(dr, jv)