Krajského přeboru škol v šachu se v Rychnově nad Kněžnou zúčastnilo jedenadvacet čtyřčlenných družstev, která postoupila z okresních přeborů rozdělených do tří kategorií - 1. stupeň, 2. stupeň a střední školy. Soutěž připravila rychnovská Šachová škola Panda, která disponovala svými svěřenci hned v pěti týmech.

 

Základní školy 1. stupeň

V nejmladší kategorii je úřadujícím mistrem České republiky ZŠ Javornická Rychnov, jejíž kolektiv se opírá o loňské mistry republiky Jana Macháně a Radka Ševčíka. Letos je doplnili Aleš Nosál a David Pokorný. Tým soutěž sedmi družstev vyhrál s velkým náskokem.

1. ZŠ Javornická Rychnov n. K. (Macháň 5,5, Ševčík 5, Nosál 2,5, Pokorný 5) 18 bodů
2. ZŠ a MŠ Hlušice 14
3. ZŠ Milady Horákové Hradec Králové 12,5.

Základní školy 2. stupeň

Soutěž 2. stupně základních škol mezi devíti týmy zcela ovládla novobydžovská škola. Z překvapivě krásného druhého místa a postupu do celostátního kola se radovali hráči takticky výborně disponovaného týmu ZŠ Masarykova Rychnov nad Kněžnou vedeného učitelkou šachistkou Radkou Csibriovou. Z každé kategorie postoupily dva týmy.

1. ZŠ Klicperova Nový Bydžov 26,5 bodu
2. ZŠ TGM Rychnov n. K. (Adam Pátek 0,5, Tomáš Zahradník 6, J.akub Nosek 6, Jiří Petráněk 7) 19,5
3. ZŠ Třebechovice 19

Střední školy

V kategorii středních školách tentokrát absentovalo mnohonásobný vítěz i celostátní soutěže - rychnovské Gymnázium. Měl šanci vyhrát i letos, ale chlapcům chyběla chuť do hry. O to víc se radovali jiní.

1. Gymnázium Vrchlabí 9,5
2. SPŠ Trutnov 9,5
3. SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové 8


Soutěž uspořádala trojice šachisté Pandy Rychnov nad Kněžnou – Jan Horníček, Václav Macháň a Jiří Daniel. Vstříc pořadatelům vyšlo Středního odborného učiliště obchodu a řemesel a Mléčná jídelna ve Vamberku. S propagací krajského přeboru výrazně pomohl Krajský šachový svaz.

(jd)