V pěkném prostředí Alp se mu celkem dařilo, nepatrně si vylepšil ELO. Ovšem největší radost měl z výhry ve 4. kole nad IM Quendro Llambim z Albánie (ELO 2356). „Je to můj osobní rekord,“ popsal úspěch dlouholetý trenér rychnovských mladých šachistů. Quendro Llambi je dvojnásobným mistrem Albánie a olympionikem této země. Na tomto turnaji skončil celkově na třináctém místě se ziskem 4 bodů ze 7 partií a se ztrátou pouhých 1,5 bodu na vítězného Srba Aleksandara Panjkoviče.

Další šachistkou startující mimo Českou republiku je Martina Marečková (2095), která soutěží na mistrovství světa v Polsku. „Šampionát se hraje v městečku Chotowa, což je supermoderní vesnice na jihovýchodě Polska kompletně vybavená z prostředků Evropské unie. Zahájení šampionátu se zúčastnil prezident FIDE Iljumžimov a polský prezident se ze zahájení omluvil s tím, že se zúčastní jeho zakončení. Ve světě mají šachy jiný zvuk než u nás,“ popsal atmosféru mistrovství Martin Mareček působící jako doprovod rychnovské šachistky. Zatím je Martina po 5. kole na průběžném 54. místě z 81 hráček se ziskem 2 bodů. V pondělním 6. kole nastoupí šachistka Pandy proti Polce Joanně Kasparek (2001). Z dalších českých reprezentantek je na tom nejlépe Kateřina Němcová na 18. místě se ziskem 3 bodů a 40. je Tereza Olšarová, která má 2,5 bodu.

Nejstarší hráč Pandy Rudolf Mesiarik , který hrál ve slovenských Tatrách seniorský turnaj, si řekl výborným pátým místem o lepší místo v A týmu. Vybojoval skvělých 7 bodů z 9 partií a na vítězného Slováka Karola Rückschlosse ztratil pouhý 1 bod.

Největší rychnovská naděje Jan Macháň (na snímku) startoval tentokrát v Čechách na Olomouckém šachovém létě, kde překvapil ostřílené účastníky mezinárodního rapid turnaje a skončil celkově 18. ze 60 hráčů se ziskem 4,5 bodu ze sedmi partií a se ztrátou 1,5 bodu na vítěze, Rusa Sergeje Matsenka.