Festival bude zahájen v Pelclově divadle dnes v 15.30 hodin. Po týdenních bojích na šachovnicích bude ukončen slavnostním vyhlášením výsledků v neděli 28. srpna.

Účastníci budou hrát prvních šest dnů denně od 16 hodin a zachováte-li naprostý klid, můžete festival v divadle i bezplatně navštívit. Závěr festivalu od pátku do neděle se hraje vždy od 9 hodin dopoledne. Divácky atraktivní je vždy i bleskový turnaj, který je na programu v neděli 21. srpna od 9 hodin. Hraje se tempem 2x7 minut + 3 sekundy na tah. Novinkou festivalu je soutěž čtyřčlenných družstev seniorů v bleskové hře. Hrát se bude v sobotu 27. srpna od 14 hodin a do klání se mohou klubové týmy ještě přihlásit.

„Festival je zároveň mistrovstvím České republiky seniorů v šachu. Není bez zajímavosti, že účastníci budou letos bojovat i o podporu šachového svazu na letošním mistrovství Evropy seniorů, přičemž hlavními favority jsou v kategorii nad 50 let Marian Sabol z Vysokého Mýta a nad 65 let mezinárodní mistr Josef Přibyl z Prahy. Nejstaršími účastníky festivalu, nad kterým převzal záštitu náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček, budou více než devadesátiletí Jaroslav Sládek z Jičína a Antonín Mutina z Ostravy. Z domácích hráčů patří mezi favority Josef Novotný (nad 60 let). Nejvzdálenějším účastníkem bude Jura Vorobyov ze Sevastopulu. Pro účastníky je nachystána řada doprovodných akcí. Více zájemci najdou na stále aktualizovaných webových stránkách www.panda-rk.cz." sdělil Jiří Daniel, předseda spolku Region Panda.