Soupisky týmů
Česko
1. Vašíček Jiří (193 cm – 85 kg) – Fatra VSC Zlín;
2. Haník Zdeněk (178 cm – 80 kg) – Volley Amriswil (Švýc.);
7. Holubec Aleš (199 cm – 90 kg) – Nantes Rezé (Fr.);
8. Habr Filip (201 cm – 92 kg) – VK České Budějovice;
9. Bartoš Pavel (191 cm – 79 kg) – Fatra VSC Zlín;
10. Finger Michal (202 cm – 89 kg) – VfB Friedrichshafen (Něm.);
11. Pfeffer Daniel (184 cm – 80 kg) – VK Karlovarsko;
12. Juračka David (182 cm – 78 kg) – VO Příbram;
13. Fila Tomáš (198 cm – 92 kg) – VK České Budějovice;
14. Bartoš Adam (198 cm – 85 kg) – Tours VB (Fe.);
16. Široký Tomáš (196 cm – 100 kg) – VK Ostrava;
19. Michálek Petr (190 cm – 80 kg) – VK České Budějovice;
20. Sobotka Vladimír (203 cm – 93 kg) – VK České Budějovice;
21. Beer Marek (201 cm – 101 kg) – Hypo Tirol Insbruck (Rak.).
Hlavní trenér: Šmejkal Zdeněk. Asistent: Novák Jiří. Masér: Sedlák Martin. Statistik: Sklenář Zdeněk.
Japonsko1. Shimizu Kunihiro (192 cm – 97 kg) – Panasonic Panthers;
6. Uchiyama Shohei (185 cm a 75 kg) – Toyoda Gosei Trefuerza;
7. Koshikawa Yu (189 cm – 87 kg) – JT Thunders;
8. Tsubakiyama Ryosuke (197 cm – 103 kg) – Suntory Sunbirds;
11. Yanagida Masahiro (186 cm – 78 kg) – Keio University;
13. Fukatsu Hideomi (180 cm – 71 kg) – Panasonic Panthers;
14. Ishikawa Yuki (191 cm – 74 kg) – Chuo University;
16. DekitaTakashi (199 cm – 90 kg) – Sakai Blazers;
17. NaganoTakeshi (176 cm – 69 kg) – Panasonic Panthers;
18. Yoneyama Yuta (185 cm – 85 kg) – Toray Arrows;
19. Fushimi Yamato (207 cm – 118 kg) – Toray Arrows;
21. Yamauchi Akihiro (204 cm – 72 kg) – Aichi Gakuin University.
Hlavní trenér: Nambu Masashi. Asistent: Shimbo Koichiro.

Česká volejbalová reprezentace mužů v těchto dnech absolvuje v Hradci Králové letní přípravu, během níž se minulý týden dvakrát střetla v hale hradecké Slavie v Orlické Kotlině s týmem Austrálie (2:3 a 2:3). Tento týden svěřence reprezentačního trenéra Zdeňka Šmejkala čekají čtyři přípravné duely s Japonskem.

První dva se uskutečnily ve středu a včera v Hradci Králové, ve třetím si obě reprezentace „odskočí" dnes do Rychnova. Sérii vzájemných zápasů ukončí závěrečný sobotní souboj v krajském městě.

Z těchto čtyřech duelů je pouze ten rychnovský vedený jako oficiální přátelské mezinárodní utkání. „To dává zápasu punc kvality a důležitosti. Pro oba týmy bude mít utkání určitý náboj, protože se bude počítat do oficiálních statistik. Věřím, že příznivci volejbalu zaplní halu do posledního místa a uvidí kvalitní hru," přeje si hlavní organizátor utkání Tomáš Erben.

Příznivci volejbalu se mají na co těšit

Organizátoři dnešního mezistátního zápasu připravili pro volejbalové příznivce bohatý doprovodný program. Vedle duelu českých reprezentantů s Japonskem se diváci mohou těšit na autogramiádu před zápasem s oběma družstvy, která bude probíhat od 15.15 do 15.45 hodin. V případě příznivého počasí se autogramiáda bude konat před halou Romana Šebrleho. Pořadatelé dále připravili slosování vstupenek o výrobky Městského Podorlického pivovaru Rychnov nad Kněžnou a o jeden zájezd od cestovní kanceláře ALPIN-TOUR Týniště nad Orlicí. Vstupenky na zápas je možno zakoupit přímo v hale.

Vizitky organizátorů

VK SPORT Rychnov nad Kněžnou

Volejbalový oddíl založený v roce 2012. Sportovní klub, který se věnuje výhradně přípravě chlapců ve věku od 5 let na míčové hry, později se specializací na volejbal. Péčí dobrovolných trenérů prošlo na dvě stovky svěřenců, nejtalentovanější z nich dostali příležitost předvést umění v nejvyšších republikových soutěžích či v reprezentačním výběru České republiky. Tréninky jsou každé úterý a čtvrtek v areálu na Símance nebo v Hale VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou. Více na http://www.vksportrk.estranky.cz/

VKM RÉMA Rychnov nad Kněžnou

Volejbalový klub mládeže Réma Rychnov nad Kněžnou je občanské sdružení, které se zaměřuje výhradně na práci s dětmi a mládeží (v posledních letech hlavně na děvčata) ve věku od 6 do 18 let. Hlavní náplní práce je sport a volejbal. Ve své činnosti VKM spolupracuje s ostatními sdruženími, které pracují s mládeží, jako je Déčko, Sokol a VK Sport Rychnov. U zrodu klubu stáli pánové Zdeněk Haník starší a Zdeněk Haník ml., který v současnosti předsedá Českému volejbalovému svazu a stále je čestným členem klubu, a Luděk Ruprich, předseda VKM Réma.

Počátky klubu jsou datovány do roku 1993, kdy se sešla skupinka trenérů pod vedením Zdeňka Haníka ml. a Luboše Vašiny z České Třebové, kteří vymysleli plán systematické přípravy volejbalových talentů pro děti z několika měst – České Třebové, Rychnova, Chocně a Nymburka. K nejlepším odchovancům Rémy se podařilo proniknout do extraligových družstev dospělých po celé republice. Petr Staník hrál v základní šestce juniorů USK Praha.

Více na www.vkmrema.cz.

VK AŠ Kvasiny

Volejbalový klub s tradicí sahající před polovinu minulého století, který od svého vzniku vychoval řadu skvělých hráčů, trenérů a spoustu nadšenců a diváků. Vždy patřil k nejlepším v okresní, poté krajské a nakonec i celostátní konkurenci. Na dlouholetou tradici navazují i dnešní akce:

Jarní turnaj mládeže: Poslední dubnový víkend praská kvasinský areál ve švech. Sjíždí se sem každý rok desítky dětí z celé republiky, aby předvedly, co nového z volejbalu se přes zimu naučily. Hrává se v kategoriích: mladší a starší žáci i žákyně a barevný minivolejbal. Bývají k vidění napínavé souboje a všechny děti si odvážejí zajímavé ceny.

Tradiční letní turnaje: První prázdninový víkend bývá v Kvasinách každoročně ve znamení volejbalu. Koná se tu totiž dvoudenní turnaj pro družstva okresních, krajských i vyšších soutěží mužů a žen.
Přehazovaná sociálních ústavů: Každý rok spolupracujeme s Ústavem sociální péče v Kvasinách na pořádání turnaje v přehazované, kterého se pravidelně účastní družstva ústavů z celých východních Čech.

Více na http://www.volejbal-kvasiny.cz/