Mladší žactvo

Nejvíce se v mladším žactvu očekávalo od Terezie Sazimové, která na premiérovém Mistrovství ČR byla nasazená jako desátá hráčka. V základní skupině si se svými soupeřkami lehce poradila. Skupinu vyhrála a postoupila mezi nejlepších 24 hráček. V prvním kole druhého stupně podlehla velmi šikovné hráčce Štricové (TTC Slaný). Konečné umístění na 17. – 24. místě je zklamáním, ale zkušenosti z vrcholné akce se hráčce určitě pomůžou v příštích letech k dosažení lepšího umístění. Ve smíšené čtyřhře spolu s Koubkem (Sokol HK) měli ve druhém kole těžký los, první nasazený pár a pozdější stříbrné medailisty, dvojici Sedlář-Viktorínová. Více než vyrovnaný boj, ve kterém naši hráči smolně prohráli 10:12 v pátém rozhodujícím setu. Poslední možnost v zisk medaile měla Tereza ve čtyřhře se svojí partnerkou Šedovou (TTC Ústí nad Orlicí). Ve čtvrtfinále nastoupily proti hodonínským hráčkám Ilčíková – Hlobilová. Všechny tři sety rozhodovaly až koncovky, ale ve všech byly úspěšnější jihomoravské stolní tenistky. Tím zhasla i poslední šance na medaili.

Vojtěch Viesner a Kateřina Borecká na turnaji mezi nasazenými nebyli a tak se od nich příliš nečekalo. Ani jednomu se v základních skupinách nepodařilo zvítězit, podobně tomu bylo i ve čtyřhrách. Premiéru si tak oba odbyli bez radosti z vítězství.

Dorost

V dorostu se již od prvního zápasu odehrál turnaj systémem k.o. Ve dvouhře měla Kateřina Rozínková los více než těžký. V prvním kole nastoupila proti Dagmar Pěnkavové (SKST Vlašim), s kterou letos již několikrát prohrála. Bojovalo se o každý míč a doberská hráčka v rozhodujících chvílích dokázala dodržet taktiku a po bitvě odehrávající se v sedmi setech odešla jako vítězka. Ve druhém kole ji čekala juniorská reprezentantka Kapounová (SKST Hodonín). Tento zápas byl v dramatičnosti podobný tomu předešlému. Bylo to drama až do posledního míčku. Rozhodnout musel opět až sedmý set. Kateřina Rozínková ale nedokázala zopakovat to, co jí pomohlo uspět v boji s Pěnkavovou. Nepodařilo se jí v nejdůležitějších chvílích dodržet stanovenou taktiku a to rozhodlo. Prohra 9:11 v rozhodujícím setu je více než krutá, ale zvítězit může jenom jeden. I přes tuto skutečnost zanechala na vrcholné akci talentovaná hráčka velký dojem.

Ve čtyřhře se ji s Kášníkovou (SKST Havířov) již tolik nedařilo a prohrály v prvním kole. Poslední šanci na zisk medaile si tak nechávala na  smíšenou čtyřhru. Nově složený pár vytvořila s Kučerou (Kotlářka Praha) a spolu dokráčely až do semifinále! V něm již nestačily na první nasazený pár Reitšpies – Štefcová (Kotlářka Praha – Linec). Bronzové medaile byla zaslouženou odměnou pro naši hráčku, která svým přístupem je příkladným vzorem pro mladší a nastupující generaci doberských stolních tenistů.