Společně pořádané turnaje mají přinést větší konkurenci pro mladé stolní tenisty a tím i růst výkonnosti. V kategoriích dorostu a mladšího žactva se hráčům SK Dobré dařilo. Jak v kategorii dorostu, tak i v mladším žactvu dosáhli v Holicích na první místa a přidali řadu dalších dobrých umístění.

Dorost:
Nejlepšího umístění dosáhla podle papírových předpokladů Aneta Sedloňová, která bez zaváhání celý turnaj vyhrála! Nepoznala hořkost porážky ani v jednom utkání, a tak si po zásluze do své sbírky přidala zlatou medaili.

Její oddílové partnerce Kateřině Rozínkové se již tolik nedařilo. Ze základní skupiny nepostoupila. Svůj nezdar si vynahradila v soutěži útěchy, kterou vyhrála.

Vojtěch Rozínek a Daniel Hejzlar se mezi staršími kolegy neztratili. Oba postoupili ze základní skupiny, čímž splnili vytyčený cíl. Daniel poté prohrál v prvním kole nadstavbového pavouka, Vojtěch ve druhém kole. Pro oba hráče je postup ze skupiny úspěchem.

Mladší žactvo:
V mladším žactvu Doberští potvrdili kvalitu a mezi 30 chlapci a 21 děvčaty získali řadu pěkných umístění. Vojtěch Rozínek s přehledem celý turnaj vyhrál!
Další chlapci, kteří jsou o tři roky mladší a mohou tak v této věkové kategorii startovat ještě v nadcházejících třech sezonách, se po herní stránce předvedli ve velmi dobrém světle. Patrik Rašek dokonce postoupil ze základní skupiny. V pavouku vypadl v prvním kole a obsadil celkové 9. - 14. místo.

Vojtěch Viesner ještě na vítězství nedosáhl, ale za předvedenou hru a bojovnost si zaslouží velkou pochvalu.

V dívkách dosáhla nejlepšího umístění Kamila Hlávková. Celým turnajem prošla bez větších problémů až do finále, v kterém po výborném výkonu nestačila na Terezu Kozákovou (TTC Lhoty). Monika Rozínková podobně jako Kamila své soupeřky vcelku lehce porážela a v semifinále podlehla Kozákové. Kateřina Pleskotová vypadla ve čtvrtfinále s Tláskalovou (Jiskra Jaroměř). Nejmladší z našich žákyň Lenka Rozínková ze základní skupiny nepostoupila, ale se dvěma výhrami obsadila konečné pěkné 13.-14. místo.

(jš)