Svoji kvalitu názorně předvedl hattrickem v rozhodujícím utkání finálové série, v němž se spoluhráči porazil semechnické Dynamo 5:1.

„Byl jsem u začátků hokejbalu v Hradci Králové. Už se kolem tohoto sportu motám skutečně dlouho – začalo to před dvaceti lety,“ zamyslel se sympaťák bezprostředně po předání cen nejlepším týmům v opočenské soutěži.

Petr Novák poprvé oblékl reprezentační dres v roce 2000 jako junior, posléze přešel do národního mužstva dospělých. V loňském roce královéhradecký hráč dosáhl svého dosavadního vrcholu. V Německu se s reprezentačním týmem probojoval až do finále na mistrovství světa, v němž český tým podlehl Kanadě. Při závěrečném vyhlášení byl královéhradecký hokejbalista vyhlášen nejlepším útočníkem světového šampionátu.

Jak jste se ocitl v sestavě týmu Hradec/Dobruška v amatérské Opočenské hokejbalové lize?

Pozvali mě kamarádi, kteří v mužstvu hrají. Bral jsem to jako zpestření a myslím, že jsem zde svojí účastí pomohl zpopularizovat zdejší hokejbalové dění. Pevně věřím, že opočenská soutěž je teprve v začátcích a bude se úspěšně rozvíjet. Starám se také o hokejbalovou mládež a musím říct, že každou aktivitu tohoto sportu u nás v Královéhradeckém kraji vítám.

Můžete zhodnotit úroveň hokejbalové soutěže neregistrovaných hráčů na opočenském zimním stadionu?

Byl jsem příjemně překvapen. Našel jsem zde pět, šest týmů, které produkují perfektní hokejbal. Jsou tady kluci, kteří se za míčkem chtějí honit. Evidentně je to baví. Navíc je tady i herní kvalita. Je na první pohled vidět, že hráči mají správné návyky z hokeje. Skutečně jsem se místní soutěže účastnil velmi rád.

Můžete se pokusit srovnat zdejší ligu se soutěžemi registrovaných hokejbalistů?

Dělám to nerad, ale je skutečně vidět, že tady působí řada hokejistů. Myslím si, že nejlepší zdejší týmy by se ve druhé či třetí lize neztratily. Je sice vidět, že se kluci trochu trápí s balonkem, puk se na ledě chová jinak. Samozřejmě se také nekloužou, což jim občas činí problémy. Kdyby však více s míčkem potrénovali, šla by jejich úroveň rapidně nahoru. Správný pohyb, uvolňování či řešení situací tři na dva, to vše tady hráči umí. Myslím si, že jen mají zbytečný respekt z balonku, jinak jsou zde většinou velmi kvalitní hráči.

Kdo vás přemluvil, abyste to v Opočně zkusil?

Známe se z hokeje z Nového Města či z Náchoda. V kádru extraligového týmu Hradce Králové máme Honzu Hrabicu, který hraje hokej v Novém Městě nad Metují a Mirka Šotolu, jenž působí v Jaroměři. Vítám během léta každou možnost, kdy můžu vzít do ruky hokejku a v Opočně jsem pro to měl perfektní příležitost.

Prozraďte nejbližší sportovní plány.

Těším se na příští rok, v němž finálový turnaj mistrovství světa bude hostit Plzeň. Doufám, že si v domácím prostředí zopakujeme finálovou účast z Německa. Kdybychom Kanadě odvedli finálovou porážku 0:5, vůbec bych se nezlobil. (úsměv)