Rezervní nohejbalový tým TJ Peklo nad Zdobnicí v premiéře v okresní soutěži na domácí půdě zdolal Lanškroun 5:3. V řadách Pekla B nastoupili Martin Bodlák, Michal Jindra, Pavel Kytlík, Pavel Prachař, Martin Rychtařík mladší, Martin Rychtařík starší a Patrik Simon. Druhý zápas sehrálo pekelské béčko v Žamberku. Soupeřily zde herní zkušenost domácích a dravé mládí juniorů z Pekla. Talentovaní hráči od Zdobnice po premiérové výhře a společně se zkušenějšími spoluhráči zaslouženě udolali soupeře 5:3.

Borci z Pekla tak mají po skvělých výsledcích v kraji další chloubu v okresní soutěži, byť jsou do jejich řad přednostně nasazováni hráči nepůsobící stabilně v áčku. Největším potěšením jsou však kvalitní výkony nezkušené mládeže předváděné nejen v okresech, kterou se snaží svědomitě připravovat trenéři Michal Hostinský a Pavel Prachař. Pekelský klub tak sklízí první plody systematické práce, kterou je mládeži jako jeden z mála týmů schopen věnovat. Pekelským příznivcům k aktuální spokojenosti zbývá pouze uzdravení absentujícího juniora Jana Krejčíka, který by měl být po doléčení zranění dalším tahounem týmu.

Sportovní oddělení Rychnovského deníku se omlouvá za chybu uvedenou v článku o pekelském nohejbalu ve středu 20. května. Mylně se v něm hovořilo o pekelském týmu jako o nováčkovi v krajském přeboru. Pekelští letos hrají krajskou úroveň již čtvrtým rokem. V roce 2006 skončili na 9. místě a předloni získali bronz. Vloni Peklo krajský přebor vyhrálo a neúspěšně se v kvalifikace pokoušelo vybojovat postup do ligové soutěže. Letos se Pekelští přihlásili vedle krajské soutěže i do okresního přeboru. (six, mh)