V Dobrém se vedle naší rezervy představila družstva Lokomotivy Trutnov, Jiskry Jaroměř a béčko Břeclavi. Do dalšího kola postoupil pouze vítěz s právem vyzvat v domácím prostředí extraligového nováčka TJ Ferrum Frýdlant nad Ostravicí.

První ligu zahájí okresní derby

Dobré – Voděrady
Sobota 3. října 17.00 hodin

Diváci mají možnost vyhrát: kdo bude deset minut před začátkem utkání v hledišti ve fialovém dresu SK Dobré, dostane slosovatelný kupon, na který může vyhrát hodnotnou cenu věnovanou partnerem utkání.

Proti rezervě Břeclavi dostala šanci teprve dvanáctiletá Aneta Doucková, která bude v sezoně nastupovat hlavně za C-družstvo v divizi. Nezklamala, když ze dvou zápasů dokázala jeden vyhrát. Jednoznačné vítězství družstva zajistily zodpovědným výkonem Hanka Ulrychová s Anetou Sedloňovou.

MSK Břeclav B – SK Dobré B 1:6. Body: Ulrychová 2,5 Sedloňová 2,5 Doucková 1.

Ve druhém utkání se Dobré B střetlo s Jaroměří. Místo Douckové nastoupila Kateřina Rozínková. Úvod se domácím vůbec nevydařil. Od stavu 1:3 však neprohrály ani jednu dvouhru a zaslouženě zvítězily.

SK Dobré B – Jiskra Jaroměř 6:3. Body: Ulrychová 3, Sedloňová 2, Rozínková 1.

Proti Trutnovu Doberským stačila k postupu remíza. Možná, že právě tento fakt hráčkám svazoval ruce a začátek stejně jako s Jaroměří nezachytily. Průběžně prohrávaly 0:3, otočily na 5:4 a nakonec opravdu remizovaly. Vedle souboje umění a šikovnosti rozhodla také fyzická kondice.
Loko Trutnov – SK Dobré B 5:5. Body: Ulrychová 2, Sedloňová 2, Rozínková 1.