Záštitu nad akcí převzali hejtman Lubomír Franc a primátor města Zdeněk Fink.

Vítězkou tradiční ankety, kterou pořádá KHKO ČUS ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, agenturou Sport Action a Deníkem, se stala trutnovská běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová. Devětadvacetiletá česká reprezentantka si prvenství vysloužila hlavně pátým místem na ZOH v Soči. Druhý v kategorii jednotlivců skončil náchodský plavec Pavel Janeček a třetí česká reprezentantka v jízdě na skibobech Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška.

Během slavnostního večera vedle Stanislavy Preclíkové vystoupila na pódium zaplněného velkého sálu Kongresového centra Aldis celá řada sportovců, trenérů a funkcionářů z Rychnovska.

Již tradičně měli největší zastoupení skibobisté ze Skibob klubu Dobruška. Bronzový úspěch Stanislavy Preclíkové podtrhl Dominik Harnach, který se stal nejlepším mládežnickým sportovcem kraje v kategorii do 15 let. Cenu mu předal Petr Tojnar, starosta Dobrušky a předseda Českého svazu skibobistů.
Na předních místech se mezi nejlepšími mládežnickými sportovci v kategorii od 15 do 19 let umístily dobrušské skibobistky Kristýna Harnachová (2. místo) a Gabriela Jašková (4. místo). Ve stejné kategorii skončil na třetím místě orientační běžec Daniel Vandas z Vamberka, který v současné době startuje za OK 99 Hradec Králové.

První příčku mezi dobrovolnými trenéry získal Karel Baláček ze Skibob klubu Dobruška. Jeho svěřenci dosáhli řady úspěchů doma i v zahraničí.
Jednou z osobností krajských sportovních organizací se stal Ladislav Kozák z Českého Meziříčí.