Jen o tři desetiny

Druhý soutěžní den se v Jeseníkách jelo volnou technikou. Petr Remeš se opět dokázal prosadit na „bednu“. Na trati dlouhé pět kilometrů získal bronzovou medaili. Šárce Jiráskové unikl stejný cenný kov o pouhé tři desetiny vteřiny. Hana Remešová zvládla čtyřkilometrovou trať jako sedmnáctá. Mezi staršími dorostenci se do elitní desítky prosadil Karel Píč (10. příčka), Josef Šabata skončil na 24. místě.

Jirásková bronzová

V závodě závěrečného dne závodníci vyráželi na trať dle časové ztráty z obou předešlých závodů. Nejlepšího výsledku z reprezentantů ve skuhrovských barvách dosáhl opět Petr Remeš – radoval se ze stříbrné medaile. Jeho starší kolegové z oddílu Karel Píč a Josef Šabata obsadili 8. resp. 18. místo, Šárka Jirásková vybojovala bronzovou medaili a Hana Remešová dojela jedenáctá.
Při závěrečném slavnostním ceremoniálu byl celkovým vítězem Českého poháru pro rok 2010 v kategorii mladších dorostenců vyhlášen Petr Remeš. Starší dorostenec Karel Píč obsadil v konečném pořadí 12. místo, Josef Šabata skončil 20. Mladší dorostence Šárce Jiráskové o jediné místo unikly stupně vítězů. Hana Remešová obsadila konečnou 17. příčku.

SKI Skuhrov osmý

V celkovém žebříčku hodnocení družstev dorostu skončil oddíl SKI Skuhrov nad Bělou na skvělém 8. místě ze třiceti zúčastněných oddílů. Do hodnocení se započítávaly závody celé sezony – dvakrát se jelo v Novém Městě na Moravě, dále v Jilemnici, na Božím Daru a naposledy v Jeseníkách pod Pradědem.
Letošní sezona vyšla především skuhrovským mladším dorostencům Šárce Jiráskové a Petru Remešovi na jedničku. Také umístění ostatních dorostenců je v silné konkurenci skvělé.

(sš)