Vítězkami se staly šachistky z Hradce Králové – Lenka Rojíková a Anna Vítová.

V Domu dětí a mládeže v Kostelci nad Orlicí se uskutečnil již 13. ročník žákovského šachového turnaje O pohár města Kostelce nad Orlicí v rapid šachu. Přestože turnaj kolidoval s termínem soustředění šachových talentů Královéhradeckého kraje, o nadějné šachisty i šachistky nebyla v Kostelci nad Orlicí nouze.

Turnaj se hrál na sedm kol 2x20 minut. Už ve 2. kole se do popředí dostala čtveřice hráčů ve složení Jirsa, O. Kabelka, Doseděl a Rojíková. V závěru v královské hře vládla výborně kombinující Rojíková, kterou nejprve doháněl Kabelka, později Jirsa a pak i Doseděl a Kopecký. Lenka Rojíková se ziskem 6,5 bodu (Sokol Hradec Králové) dokázala vední udržet až do finiše. Druhé místo obsadil Zdeněk Jirsa s 5 body (Panda Rychnov). Třetí skončil Ondřej Kabelka (Šk AD Jičín) rovněž s pěti body, jenž měl horší pomocné hodnocení.

V turnaji byli vyhodnoceni také hráči do osmi let, mezi nimiž byla nejlepší opět dívka – Anna Vítová (4 body, ZŠ M. Horákové Hradec Králové), druhé místo obsadil Lukáš Kratěna (4 body) ze stejné školy a třetí skončil Tomáš Kabelka (Šk AD Jičín).

Turnaj se podle slov dětí i rodičů povedl. Pořadatelé děkují ředitelce DDM Blance Miklové za výraznou pomoc i vstřícnost, se kterou si získala všechny děti. Dále rozhodčím Petru Dostálkovi a Luboši Matoušovi za dobrou organizaci a hladký průběh turnaje a nakonec i Stanislavu Musilovi za technickou podporu. Bez jejich nadšení a pomoci by se kostelecký turnaj mohl jen těžko uskutečnit. (sko)